Yaşam

Theta Healing Eğitmeni Elman Yüzgeç: Theta Healing, meditasyonla bilinçaltının dönüşüm sağlamasıdır

Kişisel gelişim konusu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş kitleler tarafından ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Farklı teknikler insanların ilgisini çekerken bu alanda üretilen pek çok kitap raflarda yerini almış durumda. Öte yandan verilen eğitim ve seminerle de bir çok insan, sertifikalı uygulayıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Theta Healing son yıllarda adından giderek daha fazla söz ettiren bir teknik. MEDYABEY okurları için Theta Healing Eğitmeni ve Yaşam Koçu Elman Yüzgeç ile ilgi çeken bu tekniği konuştuk.

-Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Theta healing ile yolunuzun kesişmesi nasıl oldu?

YÜZGEÇ:18 sene önce yaşadığım sürekli tekrarlayan bir olayla bu gizemli dünyayla tanıştım. Kişisel gelişimle alakalı bir çok eğitim alarak bir çok teknik öğrendim . Hepsi gelişim sürecimde etkili oldu . Theta Healing benim için en değerli eğitimlerimdendi. Kısır yaşam döngümü kırmama vesile olan teknikten öte bir yaşam biçimim haline geldi. Önce Theta Healing‘de uygulayıcı oldum ve bir çok deneyimim oldu. Kişilerin dönüştüğünü gördükçe bu beni kamçıladı ve eğitmen oldum. Şimdi bir çok modül eğitmeniyim .

-Theta Healing tekniğini kısaca anlatır mısınız? Kapsamı nedir, nasıl bir ihtiyaca cevap veriyor bu teknik?

YÜZGEÇ:Theta Healing, meditasyon yolu ile fiziksel ,duygusal ve spiritüel olarak kişilere farkındalık katan ve iyi hissettiren yönlendirilmiş bir çeşit dua tekniğidir. Bu teknik kişilerin bedendeki sıkışmış duygularına yönelik his değiştirmeyle çözülüm sağlar ve kişiler bu durumları çözerler.

-Theta Healing’in diğer tekniklerden farkı ne?

YÜZGEÇ: Theta Healing’in diğer tekniklerden farkı meditasyonla bilinçaltının farkındalığıyla dönüşüm sağlamasıdır.

-Son yıllarda enerji, frekans, titreşim konuları öne çıkıyor? Sizce bu kavramlar neden ön plana çıktı?

YÜZGEÇ: Bu soruyu kısaca spiritüel bir dille cevaplayacağım. Uyanış başladı. Farkındalık arttı. Frekans ve titreşimler keşfedildi. Eski kadim bilgilere ulaşma zamanı geldi . Dünyanın düzeni oldukça çabuk ve hızlı şekilde değişti ve değişmeye de devam edecek.

-Kişi, Theta Healing tekniğini kullanarak ne gibi sorunlarının üstesinden gelebilir?

YÜZGEÇ: Kişi bu tekniği kullanarak korkularından, endişelerinden, kızgınlıklarından, kırgınlıklarından, öfkesinden, mutsuzluklarından kurtulabilecektir. Yaşamını daha iyi inşaa etmeyi öğrenecektir.

-Theta Healing sizin hayatınıza neler kattı? Hayatınızdan birkaç örnek verebilir misiniz?

YÜĞZGEÇ: Theta Healing bana öyle çok şey kattı ki saysam bir çoğunu atlamış olurum . Yol pusulası olmak adına örnek vermem gerekirse; ben önce kendimi keşfettim. Kim olduğumu anladım. Neden bu yaşamda varım ve neye hizmet ettiğimi öğrendim. Başkalarını suçlamadan yaşamımı yönetmeyi öğrendim. Önce kendimdeki eksik diye nitelendirdiğim aslında bana hizmet eden farkındalık ve deneyimlerimi olduğu gibi kabul etmeyi öğrendim . Hayatıma çok daha olumlu bakmayı öğrendim. Mutluluğun yani öncelikle benim mutluluğumun kendi elimde ve düşüncelerime şekil vererek oluşturabileceğimi öğrendim. Dediğim gibi saymakla bitmez….

Theta Healing ya da enerji, titreşim frekans çalışmalarının sonuçları ölçülebilir mi?

YÜZGEÇ: Evet, ölçülebilir. Topografi cihazıyla theta rekans seviyesindeki durumu yani beyindeki dalga boyutunu ölçüyor. Kanıtlanmış bilimsel bir açıklamadı.

– Bu konulara ilgi duyan insanlara neler tavsiye edersiniz? Nereden başlasınlar?

YÜZGEÇ: Yaşamlarında sıkışmış, tıkanmış, tükenmişlik hisseden, ilerleyemediğini hisseden, yolunu kaybettiğini hisseden, mutsuz olan, korku ve kaygıları olan, sürekli her konuda kaybettiğini hisseden, şanssız hisseden, evliliklerinde başarısız olan, iş hayatında başarısızlık yaşayan vs. kişiler çoğaldı.

Özellikle yeni yaşam formundaki değişim sürecinde. Pandemide bedende yaşanan korkular ve kısıtlanmışlık alan çatışmaları yarattı. Bunlara bağlı olarak bir çok stres fazları yaşandı. Şimdiki süreç iyileşme süreci. İyileşme sürecinde insanlar daha çok bu yöntemlere ihtiyaç duydu. Bir çok kişi manevi destek arar oldu. Bu konuyla ilgilenen herkes bizim çalışmalarımıza katılabilir ve deneyimleyebilir. Mutlaka kendilerinden bir şeyler bulacaklardır. Bir veya daha çok sorularına belki de yanıt bulacaklardır. Böylelikle bu yolculuğa nereden başlayacaklarına doğru şekilde karar verebilirler. Her yöntem geliştiricidir. Theta Healing bu yolda en çabuk sadece saniyeler içinde his değişikliğiyle farkındalık sağlayan bir yöntemdir.

-Kendisine kişisel gelişim uzmanı, nefes eğitmeni, yaşam koçu v.s titrini verenler oldukça çok? İnsanlar bir suistimal yaşamamaları ya da kandırılmamaları için nelere dikkat etmeliler sizce?

YÜZGEÇ: İnsanlar özellikle koçlukla alakalı devletimizin uygun gördüğü belgelerinin olmasına dikkat edebilirler . Bu belgeye sahip olanlar çok azdır ve sınavları da oldukça profesyonellik gerektiren zorluktadır. Diğer tekniklerle alakalı da uluslararası sertifika sisteminde geçerli belgeleri “resmi” sitelerinden alıyor olmalarına dikkat etmeliler. Bireysel danışmanlıkta ise sadece deneyimle bunu görebilirler. Bu ne yazık ki bir çok durumda geçerlidir . Bir psişik kişi olarak ben kendi iç seslerini dinlemelerini önerebilirim.

-Theta Healing tekniğini en çok kimlere önerirsiniz?

YÜZGEÇ: Theta Healing tekniğini kendini gerçekleştirmek ve yaşamının merkezine almak isteyen, hayallerini gerçekleştirmek isteyen, gücünü kazanmak isteyen, korkularından ve endişelerinden arınmak isteyen, negatif olumsuz düşünce kalıplarından arınmak isteyen, yaşamındaki güzellikleri keşfetmek isteyen, yaşam enerjisini yükseltmek isteyen, hayat başarısını yakalamak isteyen her kişiye öneriyorum.

Açıkçası “ben dipteyim boğuluyorum” diyen kişilere; “Şimdi beni duyun ve ayaklarınızın basıp yukarı çıkma zamanınızın geldiğini görün” diyebileceğim kim varsa onlara öneriyorum.

-Şuanki çalışmalarınızdan bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?

YÜZGEÇ: Ben hem danışmanlık hem de eğitmenlikle devam ediyorum. Çalışmalarım hamdolsun her gün güzel ruhlarla karşılaşmakla geçiyor ve bunun manevi doyumunun tarifsiz mutluluğuyla hep birlikte ilerliyoruz.

Size ulaşmak isteyenler sizinle nasıl iletişime geçebilirler? 

YÜZGEÇ: Bana ulaşmak isteyen ve dönüşüme hazır olan sevgi dolu canlar bana Instagram hesaplarımdan ulaşabilirler :

https://instagram.com/elmanyuzgec?utm_medium=copy_lin

https://instagram.com/thetahorizon_byelman?utm_m

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu