Gündem

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’den maaş açıklaması

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, şahsına yönelik haberler paylaşan kişi ve kurumlar hakkında yasal sürecin başlatıldığını açıkladı.

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Üstün, Twitter’dan yaptığı açıklamada, şahsına saldırı niteliğinde yalan haberler yapıldığını kaydederek; “Şahsıma saldırı niteliğindeki yalan haberler ile ilgili: TMSF tarafından atandığım Kaynak Holding ve alt şirketlerindeki Yönetim Kurulu Üyeliği görevim için toplam 7000 TL maaş almaktayım. Her bir şirket için ayrı maaş aldığım iddiası doğru değildir.” açıklamasında bulundu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından atandığı Kaynak Holding ve alt şirketlerindeki yönetim kurulu üyeliği görevi için toplam 7 bin lira maaş aldığını belirten Üstün, “Her bir şirket için ayrı maaş aldığım iddiası doğru değildir. Bu konuda, bazı internet haber mecralarında ve sosyal medya kanallarında şahsıma saldırı niteliğinde yalan haberler paylaşan kişi ve kurumlar hakkında yasal süreç başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

Bazı medya organlarında Airport Haber yazarı Ali Kıdık’ın “THY Basın Müşaviri Yahya Üstün 40 tane kayyum şirketinde yönetim kurulu üyesi” dediği bilgisini yer verilmişti.

Ali Kıdık ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada “THY Basın Müşaviri Yahya Üstün 40 tane kayyum şirketinde yönetim kurulu üyesi. Üstün zekalı dememin sebebi bu. Her babayiğit 40 şirketle ilgilenemez. 10 parmağında on marifeti geçtik tam 40 ayak olur” ifadelerini kullanmıştı.

THY ALGI OPERASYONLARININ HEDEFİNDE

Geçtiğimiz günlerde THY benzer bir haberle gündem olmuştu. Eşiyle birlikte İstanbul Havalimanı’nı gelen THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve ve beraberindekiler için kırmızı halı serildiği haberi etrafında koparılan fırtınanın ardından THY’den yapılan açıklamada Atatürk Havalimanı’nın tamamen taşınmasından sonra en son inen uçak için yapılan su takı ve kırmızı halı uygulamasının bir havacılık geleneği olduğu vurgulanmış bunun tüm küresel havayolu şirketleri tarafından uygulandığına dikkat çekilmişti.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı