Yerli Dizi

Timur Savcı’ya yeni görev…Yönetim kurulu başkanı seçildi

Türkiye’nin önde gelen sinema filmi ve dizi film yapımcılarının üyesi olduğu TESİYAP,(Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Birliği)  9. Olağan Genel Kurulu’nu 14 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi. Birliğin yönetim kurulu başkanlığına tanınmış yapımcı Timur Savcı seçildi.

TİMUR SAVCI TESİYAP’IN BAŞINA GELDİ

TESİYAP’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile Yapımcı Timur Savcı seçildi. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu’na yapımcılar Timur Savcı, Fatih Aksoy, Şükrü Avşar, Kerem Çatay ve Burak Sağyaşar oybirliği ile seçildiler.

İç piyasada 1,5 Milyar TL büyüklüğe ulaşan Türk dizileri Hollywood’tan sonra dizi ihracatında dünya sıralamasında ikinci sırasında yer alıyor. Türk dizileri 150 ülkede toplamda 600 milyon seyirci sayısına ulaşmış durumda.

Sinema ve dizi yapımcıları, yapımcıların her türlü haklarının korunması, teliflerinin toplanması ve dağıtılması konularında daha etkin bir çalışma yürütmek istediklerini; sektörde mesleki dayanışma ve işbirliği ortamını geliştireceklerini belirttiler. Yapımcılar, sektörel çalışma ilişkilerinde, ortak ekonomik ve sosyal haklarını korumak ve geliştirmek için birlikte hareket etmenin önemini vurguladılar.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu