Medya

TİRE ÖZEL BİLGİ KOLEJİ AKTİVİTE ŞAMPİYONU

haber1

Tire Özel Bilgi Koleji, Küçük Menderes Havzası’nda önemli sanatsal aktiviteler gerçekleştiriyor. Son olarak ortaokullar arası 1. Resim Yarışması’nı düzenleyerek aktiviteler alanındaki rakipsizliğini bir kez daha kanıtladı.

Tire Özel Bilgi Koleji’ndeki tek kişilik gösterisini gerçekleştiren yazarımız Nurettin Gönen, öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Gösterisinin bazı bölümlerinde öğrencileri de gösterisine dahil eden Gönen, kitap okumanın önemini mizahi bir dille anlattı. Tiyatro oyuncularının yaptığı mimikleri öğrencilere gösteren Gönen, daha sonra gösterdiği mimikleri öğrecilerden yapmasını istedi. Sahneye davet edilen öğrenciler hep birlikte keyifli anlar yaşadı.

ismail özgüç

Dereceye giren ilk on öğrenciye ödüller verilip madalyaları takıldı.İlk yirmi beş öğrenci ise hafta sonu İzmir gezisi ile ödüllendirildi. Bolca aktivitelerin olacağı bu gezide, ilk önce resim galerisi ziyareti yapılacak.Sonrasında Kaligrafi(hat ) santçısı, resim öğretmeni ressam Halil Ufuk Altan ile tanışıp sanatı hakkında bilgi alacaklar.

Vapurla yapılacak deniz turundan sonra, bu yıl 140 ülkenin katılacak olduğu Türkçe Olimpiyatları standlarını gezmek için fuar alanına gidecekler.

Okul Müdürü İsmail Özgüç, “Tire Özel Bilgi Koleji olarak sanata ve emeğe her zaman destek veriyoruz. Bu tür organizasyonlarla Tire’deki ulaşabildiğimiz öğrencilere sanatı ve resim yapmayı sevdirmeyi hedefledik. Geleneksel hale getireceğimiz bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı