MagazinSinema

Tiyatrodan bir yıldız kaydı, Nezih Tuncay’ı kaybettik

Portatif Hüseyin ile ilk ve tek başrolünü oynamıştı emektar tiyatrocu. Sayısız dizi ve filmde rol almıştı. Tiyatro sahnelerinin vazgeçilmez rengiydi. Nezih Tuncay’ın sağlığı hakkında son günlerde oldukça kötüydü ve kötü haber en sonunda geldi. Emektar oyuncu yıldız tiyatrocu Nezih Tuncay hayatını kaybetti.

Bu sabaha kadar hayati tehlikesi devam eden ve durumu kötüye gittiği bizzat oğlu Semih Tuncay tarafından duyurulan sanatçının kötü haberini vermek de yine oğluna düştü. Nezih Tuncay’ın oğlu Semih Tuncay, sosyal medyadan babasının vefat haberini “Canım babam Nezih Tuncay’ı, bugün kaybettik. Bu zorlu süreçte bize destek olan tüm dostlara çok teşekkür ederim. Allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın.” sözleriyle paylaştı.

Devekuşu Kabare’de Zeki Alasya ve Metin Akpınar ile bir döneme damgasını vuran ekibin bir parçasıydı Nezih Tuncay, daha sonra televizyonlarda çeşitli komedi programlarında ve sinema projelerinde yer aldı. Son dönemlerinde de dizi sektöründe onu sık sık görür olmuştuk. “Mahallenin Muhtarları”, “Rus Gelin” ve “Yaprak Dökümü” bunlardan sadece bir kaçıydı.

Nezih Tuncay’ın cenaze namazı saat kaçta nerede?

Usta oyuncu Nezih Tuncay’ın cenazesinin, 30 Haziran 2016 (yarın) tarihinde,  Maltepe Camisi’nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından, Maltepe Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi.

Nezih Tuncay Kimdir?

Usta oyuncu Nezih Tuncay, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. 1965’te Avni Dilligil Tiyatrosu’nda sanat yaşamına başlayan Tuncay, Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda oynadı. Uzun süre Devekuşu Kabare topluluğunda kalan usta oyuncu, 1984’ten itibaren kamera karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Aynı zamanda, seslendirme çalışmaları da yapan sanatçı, 12 Şubat 2016’da vizyona giren “Dünyanın En Güzel Kokusu” isimli filmde de rol almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu