TOKİ Eylül Müjdesini Verdi! Uygun Fiyatlı 1+1, 2+1 ve 3+1 Evlere Başvuru Şartları Açıklandı

TOKİ tarafından yapılan yeni bir duyuruda ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber verildi. Konut fiyatlarındaki amansız yükseliş sonrası ev sahibi olmak isteyenlerin umutları tükenirken, TOKİ’den gelen duyuru sevindirdi. Uygun fiyatlı ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ, bir kez daha fırsat penceresini araladı!

Ev sahibi olmak isteyenler yüksek konut fiyatları nedeniyle hayallerinden bir bir vazgeçerken TOKİ’den duyuru geldi. TOKİ, ev sahibi olmak isteyenler için bir kez daha konut satışa sunacağını duyurdu. Bu kapsamda şanslı ili de açıklayan kurum, 96 konutun satışa sunulduğunu açıkladı. Peki konutların fiyatları ne kadar? Aylık taksit ödemeleri kaç TL? TOKİ başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilenler…

TOKİ O İlde 96 Konutun Satışını Yapacak!

Ev sahibi olmak isteyenler için her dönem ilk tercihlerden biri olan TOKİ, 2+1, 3+1 ve 1+1 konut satışı yapacağını açıkladı. Erzurum ilinde Aşkale Kandilli 96 konut projesi kapsamında TOKİ, ev satışlarını duyurdu. Duyuru sonrasında başvuruların nasıl yapılacağı da netleşti. İşte TOKİ’nin satışa sunacağı evlerden bazıları ve fiyatları…

TOKİ Konut Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği TOKİ evlerinde şartlar belirlendi. Şartlara uyan herkesin başvuru yapabileceğinin altı çizilirken, detaylar şöyle belirlendi:

  • Başvuru yapılan konutu alabilmek için, başvuru sahibinin en az 1 yıldır o bölgede ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması gereklidir.
  • Daha önce TOKİ’den konut alanlar başvuru yapamazlar.
  • Başvuru sahibinin başvuru anı itibarıyla 25 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Eşi vefat etmiş ya da çocuklu dul kadınlar için bu şart gerekli değildir.
  • Her haneden yalnızca bir kişi başvuru yapabilir.
  • Başvuru yapan kişinin hanesindeki aylık toplam gelir en fazla 21 bin TL olmalıdır. Aylık 21 bin lira gelir sınırını geçen haneler TOKİ’ye başvuru yapamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir