Medya

TR 24 adını Haber Global olarak değiştiren haber kanalına izin çıktı

Azerbaycanlı Global Medya Grup tarafından Türkiye’de kurulan haber kanalı Haber Global’e RTÜK’ten sonunda izin çıktı. Uzun süredir Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan ‘yayın izni ‘almaya çalışan Haber Global’e nihayet müjdeli bir haber geldi. Bugün yapılan toplantı sonucunda RTÜK’ün Haber Global’e Türkiye’de yayın yapabilmesi için gerekli izni verdiği haber veriliyor.

BEKLENEN HABER RTÜK’TEN GELDİ

Gelişme, kanalın resmi Twitter adresinden duyuruldu. “Ve beklenen haber… RTÜK’ten Türkiye’nin en büyük haber kanallarından biri olacak Haber Global’e yayın izni.Çok yakında yayındayız…” şeklindeki paylaşımla yayına başlamanın önünde artık bir engel kalmadığı duyurulmuş oldu.

İSMİ HABER GLOBAL OLARAK DEĞİŞTİ 

Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan “TR 24” markasının, halen “24” logosu ile yayın yapan Kanal 24’e ait olması ve kanalın kuruluşunda tescil edilmiş durumda bulunması nedeniyle olumsuz yanıt alan haber kanalı geçtiğimiz günlerde isim değişikliğine gitmişti.

Eski adıyla TR24, yeni ismiyle Haber Global kanalı geçtiğimiz aylarda birçok önemli gazeteciyi kadrosuna katarak adından bahsettirmişti.

ÖNEMLİ İSİMLER TRANSFER EDİLDİ

Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda Suat Toktaş’ın oturduğu kanalın kadrosuna kattığı ünlü haberciler arasında; Erhan Ertürk, Gülay Özdem, Senem Toluay Ilgaz, İnan Demirel, Sorel Dağıstanlı, Faruk Demirel, Ceren Akdağ, Seda Selek, Temel Okaygün ve Ela Sezen gibi tanıdık isimler bulunuyordu.

RTÜK’ün ‘yayın izni’ vermesi kanal çalışanları tarafından pasta kesilerek kutlandı. Henüz yayının resmi olarak ne zaman başlayacağı bilinmiyor. Sosyal medya hesabından yapılan kısa açıklamada “çok yakında” ibaresi dikkat çekti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu