M.Bey/Özel

TR 24 kanalının çalışanları zorda…İş arayışına girdiler

MEDYABEY-ÖZEL:Büyük umutlarla yayına geçmeyi bekleyen TR 24 kanalının gelecekteki yayın hayatı belirsizliğini koruyor. Azeri sermayesi ile kurulan ve genel yayın yönetmenliğini Suat Toktaş’ın üstlendiği TR 24’e geçtiğimiz günlerde Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan kötü haber gelince çalışanlar zor durumda kaldı. Kulislerde kanala transfer olan birçok ismin iş arayışına girdiği haber veriliyor.

TR 24 İKİNCİ EL CEZİRE VAK’ASI MI?

Kanalın yayın tarihi ile ilgili daha önce yetkili ağızlar tarafından yapılan duyurularda TR 24’ün 24 Haziran seçimlerinden önce yayın hayatına başlayacağı ifade edilmişti. Ancak işler sarpasardı. Medya kulislerinde TR 24 kanalı için “ikinci El-Cezire vak’ası” yorumları yapılıyor.

MORALLER BOZULDU

Yeni kurulmaya çalışılan haber kanalını patent ve isim tescil başvurusunu görüşen Türk Patent ve Marka Kurumu, başvuruya olumsuz yanıt vermiş bu gelişme kanalda moralleri bozmuştu.

REDDEDİLME NEDENİ

Başvurunun reddedilmesinin nedeni olarak ise; “TR 24” markasının, halen “24” logosu ile yayın yapan Kanal 24’e ait olması ve kanalın kuruluşunda tescil edilmiş durumda bulunması gösterildi.

TR24’ün RTÜK’e yaptığı başvurunun ise halen incelemede olduğu haber veriliyor.

MEDYABEY-ÖZEL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu