Spor

Trabzonspor çok konuşulacak uygulamaya imza attı

Trabzonspor’da uçaklı kombine dönemi başlıyor. Bordo mavili takım kombine biletlerinde satışı arttırmak için yeni bir proje üretti ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek  “Uçaklı” ve “Otobüslü” kombine dönemini başlattı.

2016-2017 sezonunda yepyeni stadyumuna kavuşacak olan Trabzonspor, kombine biletlerinde de Türkiye’de yeni bir döneme imza atıyor. Bu projeyle bordo-mavililer Türk futbolunda yeni bir dönem başlatmayı ve kombine satışlarında büyük bir sıçrama yapmayı hedefliyor. Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta’nın projeyle ilgili olarak ilk açıklaması bordo-mavililerin resmi internet sitesinden yapıldı.

Hedef 5 bin kombine bilet satılması

Muharrem Usta konuyla ilgili olarak “Türkiye’nin çeşitli noktalarında ve yurt dışında yaşayan taraftarlarımızın takımımızı yeni stadyumumuz Akyazı’da izleyebilmesi için ‘uçaklı kombine’ uygulaması hayata geçiyor. Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek bu uygulama sonucu en az 5 bin kombinenin satılması hedefleniyor. Buna göre organizasyon kapsamında ilk olarak taraftarlarımızın yoğun şekilde bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Sakarya ve Antalya gibi şehirlerden Trabzon’a maç öncesi geliş ve sonrasında dönüş için uçak seferleri olacak. Derbi olarak nitelenen maçlarda ise yurt dışından Trabzon’a benzer bir seyahat planı organize edilecek. Ayrıca Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum gibi Trabzon’a yakın illerdeki taraftarlarımız için de ‘otobüslü kombine’ uygulaması olacak” açıklamasını yaptı. .

Yeni stad yeni dönem arzusu

Avni Aker’den Akyazı Stadyumu’na geçeceklerini belirten Trabzonspor Klubü Başkanı Muharrem Usta, “Trabzonspor’umuz şampiyonlukların tarihini Avni Aker’de yazdı. Yeni şampiyonlukların tarihlerini de yeni stadyumumuzda yazmak istiyoruz. Ama bu tek başına olmaz. Hem biz hem de taraftarlarımız üzerine düşen görevi yapacak. Sahada yarışan bir Trabzonspor izletmeyi hedefliyoruz. Taraftarlarımız da yeni stadyumumuzu doldurarak Trabzonspor’umuza destek vermeli. Bunun için yakın zamanda kombine satışlarına başlıyoruz” dedi.

Her şehirden Trabzonsporlu’ya kolaylık

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan bordo mavi sevdalısı Trabzonsporlular’a yönelik kombine kampanyası da başlatılacağı bizzat başkanın ağzından açıklandı. Muharrem Usta, “Uzak şehirlerimiz için uçaklı, bölgemizdeki şehirler için de otobüslü kombine satışı şeklinde yapılacak. Derbi maçlar için de yurt dışı yine aynı planlamayla uçaklı kombine satışını planlıyoruz. Taraftarlarımızdan kampanyanın ilk duyurduğumuz andan itibaren yoğun talepler geldi. Mesela öğrencilere yönelik tarife, kupa maçlarını kapsayıp kapsamayacağı. Bunları da değerlendireceğiz” diyerek müjdeyi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu