Yaşam

Trafik cezalarına özel sektör ayarı

Trafik denetim sistemi özelleştiriliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal trafik cezaları konusunda devrim gibi bir kararı açıkladı. Artık trafikte uygulanan elektronik ceza sisteminin özel sektör tarafından eşit şartlarda yapılabileceğini belirtti.

Türkiye’de yeni dönem çalışmaları devam ediyor. Kuruluşların birçoğunun Varlık Fonu’na devrinin ardından, özelleştirme konusunda yeni projelerin ortaya çıkacağı görülüyor. Son olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yaptığı açıklamalar da bu tezi güçlenidiren nitelikte… Bakan Ağbal elektronik trafik denetimi işlerinin; bazı illerde, ülke genelinde veya lokal olarak özel sektör tarafından yapılabileceğini belirterek trafik cezalarında özel sektör konusunun altını çizdi. Bu tarz bir işin belli standartlarda korunarak ülke genelinde eşit şartlarda hizmet verebileceğini belirten Bakan Ağbal, Varlık Fonu’nun ardından Özelleştirme İdaresi’nin bir amacının da kalmadığını vurgulayarak, Varlık Fonu’nun asıl amacının özelleştirme yapmak olduğunu hatırlattı.

Trafik denetim sistemi özelleştiriliyor

Geçmişteki zamanlarda mevcut sistemle ilgili çok sıkıntı çıktığını, işte belirli bir standardizasyona ulaşmak gerektiğini, o zaman ortada sorun kalmayacağını belirten Bakan Ağbal, trafik cezaları ile ilgili elektronik trafik denetim sisteminin özelleştirilmesi ile ilgili olarak bir proje geliştireceğini şu sözlerle ifade etti. “Bu elektronik denetim hizmetini, bölgesel ya da ulusal olarak yapmak mümkün. Belediye belediye değil de daha ulusal düzeyde olabilir.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı