İnternetTeknoloji

Alibaba’ya devredilecekti…Rekabet Kurumu’ndan Trendyol’la ilgili ne karar çıktı?

E-ticaret dünyasının en önemli markalarından Çin kökenli Alibaba‘nın Trendyol‘u devralacağı haberi geçtiğimiz ay gündeme gelmişti. Sürecin akıbeti Rekabet Kurumu’ndan çıkacak karar doğrultusunda şekillenecekti. Beklenen karar bugün çıktı. Rekabet Kurumu, Trendyol’un Alibaba tarafından devralınmasını onayladı.

ALİBABA İSTEDİĞİNİ ALDI

Yapılan anlaşmanın rakamsal olarak detayları henüz paylaşılmadı. Alibaba’nın Trendyol’u devralması bir dünya devinden ülkemize önemli bir yatırım yapması olarak değerlendiriliyor.

Anlaşma ile birlikte Trendyol ve Alibaba, Trendyol’un Türkiye ve çevresindeki büyümesini hızlandırmak ve kuvvetlendirmek için beraber çalışacaklarını ve Alibaba’nın Trendyol’a teknoloji, online ticaret, mobil ödeme, lojistik, uluslararası ticaret gibi konularda bilgi ve deneyim paylaşımı yapacak.

KARAR AÇIKLANDI

Haziran ayında gerçekleşen anlaşma bugün itibariyle Rekabet Kurumu‘nun internet sitesi aracılığı ile duyuruldu. Rekabet Kurumu tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi” ifadesi dikkat çekti.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı