Televizyon

TRT 2 yeniden yayına başlayacak

Özellikle tematik kanalların varlığını hissettirmesi TRT’nin de tematik kanallara yönelmesine neden oldu. Daha önce yayında olan ve kültür-sanat içeriğiyle dikkat çeken TRT2 kanalı, 2018’de  yine ‘TRT 2’ adıyla yayına başlayacak. Kültür-sanat içerikli yayın yapacak olan kanalda festival kuşakları, filmler, kültür sanat programları yayınlanacak.

TRT 2 YİNE KÜLTÜR KANALI OLACAK

TRT 2 kanalıyla ilgili gelişmeyi TRT Genel Müdürü İbrahim Eren verdi. Eren, 2010’da yayın formatı ve adı değiştirilen “TRT 2” kanalının yeniden açılacağını söyledi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, “5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali”nde sinemaseverlerle buluştu.
Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortağı olduğu festival kapsamında The Marmara Pera’da düzenlenen “TRT’de Tanıdık Var mı?” adlı söyleşi programına katılan İbrahim Eren, sektördeki gelişmeleri ve TRT özelinde düşüncelerini paylaştı.

TRT TEMATİK KANALLARA YÖNELDİ

TRT’nin 2008’den sonra kanal sayısında artış olduğunu ifade eden Eren, “TRT 1990’lı yıllara kadar çok büyük bir okuldu, sektöre birçok isim kazandırdı. Özel kanalların açılmasıyla birlikte ise TRT gerilemeye başladı. 2008’le birlikte TRT’nin kanal sayısı daha da artmaya başladı. Özellikle tematik kanal hareketlenmesiyle TRT de tematik kanallara yöneldi. TRT World’le dünyanın her yerine ulaşıyoruz. 2018’de ‘TRT 2’ adıyla açacağımız kültür içerikli kanalımızda da festival kuşakları, filmler, kültür sanat programları gibi işler yayınlanacak.” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu