Medya

TRT Arapça muhabirine suikast…Hayatını kaybetti

TRT Arapça Suriye- el Bab bölge muhabirine suikast düzenlendi. Motorsikletli saldırganlar TRT muhabirine 10 el ateş etti.

Silahlı saldırganların hedefi olan Hüseyin Hattab’ın olay yerinde can verdiği belirtildi. Saat 14.00 sularında kimliği belirsiz kişiler tarafından düzenlenen suikastle ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

3 ay önce benzer saldırıdan sağ kurtuldu

Hüseyin Hattab’ın bir çok ölüm tehdidi aldığı ve 3 ay önce benzer bir suikast girişiminden sağ kurtulduğu öğrenildi. Suriyeli gazetecinin ‏Mayıs 2019’da El-Bab- El-Sefira’da ofisinin önünde bir motosiklet bombası patlatıldığı ve o saldırıyı da sağ atlattığı bildirildi.

Sosyal medya sayfasından ihbar etti

Hüseyin Hattab aldığı tehditlerle ilgili Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda Tarhine mahallesinden Ahmed Al-Mahmoud Al-Abdullah adlı bir kişinin liderliğindeki bir grubun kendisini öldürmeye çalıştığı ihbarında bulundu. Hattab, bu konuda hiç bir girişimde bulunmamakla eleştirdiği emniyet birimlerinin ne işe yaradığını sordu.

Saldırıyı üstlenen olmazken, El Bab Emniyet teşkilatı konu ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu