Televizyon

TRT Çocuk kanalından “Dijital Karakter Tasarım Yarışması”

TRT Çocuk kanalından çocuklar için  “Dijital Karakter Tasarım Yarışması”…Yarışma kapsamında öğrenci çocuklar süper kahramanlar tasarlayacak. Yarışmanın birincisine para ve eğitim bursu verilecek.

Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk yeni proje için kolları sıvadı. “%100 ÇOCUK” sloganıyla yola çıkan, Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı olan TRT Çocuk, projelerine bir yenisi daha ekledi. Kanal yakında “Dijital Karakter Tasarım Yarışması” başlatıyor.

TRT Çocuk Kanalı ve Gösterge Bilim ve Sanat Akademisi ile birlikte üniversitelerin de desteğiyle gerçekleştirilen Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nda bu kez üniversite öğrencileri, TRT Çocuk ekranlarında hayata geçecek kahramanlar tasarlayacak. Yarışma tüm Görsel ve Grafik Sanatlar, Çizgi Film, Animasyon ve İletişim alanında eğitim gören üniversite öğrencilerine açık. Jüri üyelerinin beğenisini kazanan ilk 3 tasarımcıyı para ve birbirinden değerli burs ödülleri bekliyor.

TRT_Cocuk_Dijital_Karakter_Tasar__m_Yar____mas___Afi___

BİRİNCİYE PARA VE EĞİTİM BURSU

“Çocuklar için animasyon serisi veya sinema filminde ana kahramanlardan birinin çizimi” konulu TRT Çocuk Dijital Karakter Tasarım Yarışması’nda, her yaştan kesime hitap edebilecek insan, hayvan, yaratık ve süper kahraman tasarımları kabul edilecek.

12 Mayıs – 16 Haziran 2016 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı yarışmada her tasarımcı sadece tek bir karakter ile yarışmaya başvurabilecek. Eserlerin, katılımcıların bu yarışma için şahsi bilgi ve becerileri ile tasarlayacağı özgün ve daha evvel TV ekranlarında görülmemiş karakterlerden oluşması isteniyor. Tasarımlar, bilgisayar çizimi, dijital boyama, 3D modelleme ya da bilgisayar render’lı imaj olarak kabul edilirken, isteyen katılımcılar karakterinin özelliklerini ve hikayesini de ekleyebiliyor.

Yarışmada, birincilik ödülü, 2.000 TL para ödülünün yanı sıra Wacom Grafik Tablet, %100 Animasyon Eğitim Bursu ve Derece Sertifikası olurken, ikincilik ödülü %75 Animasyon Eğitim Bursu, Wacom Grafik Tablet ve Derece Sertifikası. Üçüncülük ödülü ise %50 Animasyon Eğitim Bursu ve Derece Sertifikası olacak.

BEKİR YILDIZCI: YERLİ YAYINCILIĞA ÖNEM VERİYORUZ

TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bekir Yıldızcı konuyla ilgili, öğrencilerin hayal güçlerini kullanarak, görsel, mekansal ve her türlü tasarımı içeren bir çalışma içerisine girmesini amaçladıklarını belirtti.

Öğrencilerin özgün çalışmalarını destelemek ve tasarıma ilgilerini çekmek istediklerini aktaran Yıldızcı, ‘TRT Çocuk Kanalı, kurulduğu günden bu yana yerli yayıncılığa önem vermektedir. Bu amaçla, çocuğun kendi dilini, kültürünü, yaşayışını yansıtan yerli yapımların sayısında artış gerçekleşti. Şu an TRT Çocuk ekranındaki yerli yapımların oranı % 75 seviyesindedir. Bu yarışma ile hem yerli yapımları teşvik ediyoruz hem de öğrencilerimizin de hayal güçleriyle kahramanlar yaratarak, hayata geçmesine katkıda bulunuyoruz. TRT Çocuk’un sevilen yapımları Doru, Canım Kardeşim, Bulmaca Kulesi, Rafadan Tayfa gibi öğrencilerimizden de çok iyi işlerin çıkacağına inanıyorum. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen, tasarımlarını rengarenk TRT Çocuk ekranlarında görmek isteyen tasarım öğrencileri için güzel bir fırsat sunuyoruz’ dedi.

JÜRİDE KİMLER VAR?

Jüri Üyeleri, TRT Çocuk Kanalı Koordinatör Yardımcısı İsmihan Yılmaz, Gösterge Bilim ve Sanat Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Dağdemir, Maltepe Üniversitesi Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Aytekin, T.C. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Haldun Narmanlıoğlu, Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Şöhret Aktepe ve Filmix Yapım Kurucusu Begüm Akkökler gibi sektörün deneyimli isimlerinden oluşuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR