Televizyon

TRT Çocuk’ta yayınlanan skandal çizgi film için TRT’den açıklama

TRT Çocuk kanalında yayınlanan ‘’İstanbul Muhafızları’’ adlı çizgi filminin daha önce yayınlanan bir bölümünde,  “Gazi Mustafa Kemal” imzasının uygun olmayan bir biçimde kullanılmasıyla ilgili olay büyüyor. Sözkonusu çizgi filmle ilgili TRT’den yazılı bir açıklama geldi. TRT, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Olay sosyal medyada büyük bir tepkiye neden olmuştu.

ÇİZGİ FİLM İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TRT’nin resmi sosyal medya hesaplarından da duyurulan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TRT Çocuk Kanalında dış yapım olarak ekrana gelen bir çizgi filmdeki görselle ilgili sosyal medyada ve haber sitelerinde ortaya atılan iddialara ilişkin soruşturma başlatılmıştır.

2016 yılında yayınlanan çizgi filmde Mustafa Kemal Atatürk’ün el yazısının ve imzasının uygun olmayan bir şekilde yer alması kurumumuzu fazlasıyla rahatsız etmiştir. ”

blank

ÇİZGİ FİLMDE TUHAF DİYALOGLAR

Söz konusu çizgi filmde önce ”Kötü adam” çocukları aşağılıyor sonra da çocukların ellerinin sıkıca bağlanması gerektiğini söylüyor. Çocukları bağlayacak olan kişi ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk imzalı kağıdı göstererek, “Peki bunu ne yapayım patron?” diye soruyor. Kötü adam da ‘Onu sıkı bağlamana gerek yok, nasıl olsa bir şey yapamaz” cevabını veriyor.

TRT büyük tepki üzerine çizgi filmin bu bölümünü Youtube’daki kanalından sildi. TRT’nin video kanalında, “Bu video, TRT tarafından bulunulan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” ifadesi dikkat çekti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu