Televizyon

TRT durdurduğu o uygulamayı yeniden başlatıyor

TRT, geçtiğimiz yılın Ağustos sonunda durdurduğu bir uygulamayı yeniden hayata geçirme kararı aldı. Pazar sabahları TRT1’de western kuşağında yayınlanan kovboy filmleri bu kez yeni açılan kültür sanat kanalı TRT2’den yayınlanacak.

WESTERN KUŞAĞI TRT2’DE YENİDEN BAŞLIYOR

Türkiye-ABD arasındaki ilişkilerin gerginleşmesi ambargo haberlerini gündeme getirmiş vatandaşlardan “Amerika bize ekonomik ambargo uyguluyor, siz hâlâ kovboy filmi yayınlıyorsunuz” eleştirilerine neden olmuştu. Gerginliğin tavan yaptığı 2018 yılının Ağustos ayında TRT, yaşananlara tepki olarak her pazar sabahı TRT 1 kanalından yayınladığı kovboy filmlerini artık yayınlamama kararı almıştı.

TRT, son olarak 19 Ağustos’ta John Wayne’in başrolünde oynadığı 1971 yapımı ‘Kin Tuzağı’ filmini yayınlamıştı. 26 Ağustos pazar günü kovboy filmi yayınlamayan TRT, bunun yerine ‘Beni Böyle Sev’ dizisinin tekrarını ekranlara getirdi.

Yıllardır pazar sabahlarının klasiği haline gelen western kuşağı filmleri yine pazar sabahları ama bu kez TRT’nin çiçeği burnunda kanalı TRT2’den yayınlanmaya başlayacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu