Medya

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’den tepki çeken alt yazı ile ilgili flaş açıklama

TRT Haber ekranlarında yayınlanan Satır Başı programında ekrana verilen alt yazı büyük tepki çekti. “Azerbaycan sivillere saldırıyor” ifadesi dikkat çekerken olay kısa sürede büyük tepkilere neden oldu. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren infiale neden olayla ilgili açıklama yaparak ilgili personelin iş aktinin sonlandırıldığını kaydetti.

TRT Haber muhabirinin canlı yayında Ermenistan’ın sivil yerleşim yerlerine yaptığı saldırıyı anlattığı sırada, TRT Haber KJ’sinin “Azerbaycan sivillere saldırıyor” şeklinde alt yazı vermesi  kasıtlı olarak yapılmış bir operasyon yorumlarına neden oldu.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren sosyal medya Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu sabah saat 10.33’te Ermenistan’ın sivilleri hedef aldığını gösteren haberin canlı bağlantısı esnasında, muhabirimiz Ermenistan’ın sivilleri katlettiğini aktarırken -haberin içeriğine aykırı olarak- tamamen editörün hatası nedeniyle bir yazı kısa bir süre ekrana yansımıştır.

Kısa bir süre ekranda kalan bu ifadeden dolayı bugüne kadar yapılan yayınların görmezden gelinmesi savaşın başladığı günden bugüne bölgede büyük bir özveriyle çalışan arkadaşlarımızı ve şahsımı derinden üzmektedir.

Tabii ki bu olayın vahametinin farkındayız ve sonuna kadar da üzerine gidiyoruz. İlgili personelin sözleşmesi feshedilmiş ve işine son verilmiştir. Olay, devletin ilgili birimleriyle de irtibatlı bir şekilde çok boyutlu soruşturulmaktadır.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu