GündemMedya

TRT Haber spikeri Işıl Açıkkar FETÖ’cü iddiasına ne cevap verdi?

TRT Haber spikeri Işıl Açıkkar’ın kendisiyle ilgili çıkan FETÖ’cü haberiyle başı dertte. Sosyal medya hesabından kendisiyle ilgili çıkan haberlere isyan eden Işıl Açıkkar’ı sevenleri ve dostları teselli etti. Hakkında çıkan “TRT Ana Haber spikeri Işıl Açıkkarı kim koruyor?” başlıklı haberden yakınan Açıkkar, geçmişte FETÖ’cü kanallar olarak bilinen Bugün TV ve Kanaltürk’te haber spikerliği yapmıştı.

Sosyal medya hesabından aleyhindeki haberle ilgili paylaşım yapan Açıkkar, “2 sene o kanallarda çalıştım diye (2009-2011) neyin karalaması bu? Ki o Zaman kimsenin ayrı gayrısı da yoktu! Pess” diye yazdı.

Habere adeta isyan eden Işıl Açıkkar” Karar verin ben neyim!” diye sordu.

isil-acikkar-tivit

Superhaber TV sitesinde Işıl Açıkkar’la ilgili yer alan haber metninde  TRT spikeri ile ilgili ilginç bilgiler yer alıyor. Habere göre TRT’de FETÖ operasyonu kapsamında bazı personelle ilgili ilişik kesme ve tutuklamalar olduğu bilgisi yer aldı. Daha önce Bugün TV ve Kanaltürk’te haber spikerliği yapan Açıkkar, bu dönemde FETÖ’nün en büyük finansörü olarak gösterilen Akın İpek’in annesi Melek İpek’in manevi kızı olduğu ileri sürülüyor.

Haberde Açıkkar’la ilgili “Gezi’de tencere-tava çalanları, Erdoğan ve ailesine yönelik küfür ve tezahüratları ‘Ne güzelsin Türkiyem, Ne güzelsin İzmir’im’ diye alkışlayan bu hanım spikere TRT’de onca yetişmiş, deneyimli, yetenekli, Türkçeyi iyi kullanan spikerler dururken Ana Haber sundurulması bir medya skandalı olarak değerlendiriliyor.” ifadelerine yer veriliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu