Spor

TRT muhabiri o ifade için özür diledi

Galatasaray ve Konyaspor arasında dün oynanan süper lig maçının 1-1 berabere sonuçlanması üzerine, TRT’de yapılan anonsta muhabirin  “Galatasaray galibiyetle tanışmak istiyordu ama ne yazık ki bu gerçek olmadı” ifadesini kullanması krize dönüştü. İfadeyi kullanan muhabir özür diledi.

‘NE YAZIK Kİ’ İFADESİ TEPKİYE NEDEN OLDU

Galatasaray ve Konyaspor arasında dün oynanan maçın 1-1 berabere sonuçlanması üzerine, TRT’de yapılan anonsta “Galatasaray galibiyetle tanışmak istiyordu ama ne yazık ki bu gerçek olmadı” ifadesi kullanıldı. Konyaspor, söz konusu anonsta kullanılan ifadeye resmi Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Yapılan paylaşımda ‘ne yazık ki’ ifadesi kullanılarak kızgın yüz ve mikrofon emojisi kullanıldı.

MUHABİR ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkilerin ardından anonsu yapan TRT muhabiri Volkan Kılıç da, Twitter hesabından Konyaspor’u etiketleyerek özür diledi. Kılıç, “Galatasaray- Konyaspor maçı sonrası yaptığım yayında, sehven kullandığım ‘ne yazık ki’ ifadesinden dolayı, başta Konyaspor camiası olmak üzere, tüm futbolseverlerden özür dilerim. Günün yorgunluğundan kaynaklanan bir iş kazası olduğunu değerlendirmenizi rica ediyorum” ifadelerini kullandı.  Kaynak: Trt’de ‘Ne yazık ki’ krizi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu