Televizyon

TRT, Murat Erdin ve Aykut Işıklar’ın transferi ile ilgili açıklama yaptı

TRT’nin son transfer iki ismi Murat Erdin ve Aykut Işıklar ile ilgili tartışmalara TRT’den açıklama geldi. Daha önce Bugün Gazetesi ve Bugün Gazetesi TV’de çalışan Murat Erdin ve Aykut Işıklar’ın transferi ile ilgili kamuoyunda oluşan tepkiye TRT bir açıklamayla cevap verdi.

FETÖ terör örgütünün kasası ve medya yapılanmasındaki önemli ismi Akın İpek’in yayın şirketlerine bağlı olan Bugün Gazetesi ile Bugün TV’de çalışan Murat Erdin ve Aykut IşıklarI’ın TRT’ye transferiyle ilgili başlayan tartışmalara TRT ne yanıt verdi?

Bilindiği üzere Aykut Işıklar, geçen hafta TRT Kent Radyo’da program yapmaya başladı. Işıklar Her cuma saat 15.05-16.00 arası “Medyatör” isimli programı ile dinleyicilerine sesleniyor. Aykut Işıklar daha önce Bugün gazetesinde köşe yazdığı için tepki toplamıştı. Bunun ardından Bugün TV’de çalışan Murat Erdin de TRT’ye transfer olduğu iddiaları üzerine tepkiler daha da artmıştı.

Daha önce Bugün TV’de çalışan Murat Erdin, TRT’ye ait radyolardan birinde program yapacak şeklinde yapılan iddialar, TRT tarafından yalanlandı. TRT son dakika açıklaması olarak Aykut Işıklar’ın da programına son verildiğini açıkladı. Işıklar’ın bugünkü programı gerçekleşmedi.

Başa dön tuşu