ManşetTelevizyon

TRT Müzik ABU Şarkı Festivali sınavından geçti

Asya Pasifik bölgesinden 12 ülkenin katılımıyla bu yıl İstanbul’da düzenlenen ABU Şarkı Festivali büyük bir heyecan ve coşkuya sahne oldu.

Dünyanın farklı ülkelerinden milyonlarca seyircinin TRT Müzik yayınıyla izlediği organizasyonun açılış kokteylinde soruları yanıtlayan TRT Müzik Kanal Koordinatörü Dr. Süleyman Bektaş mutluluğunu dile getirdi.

Yaklaşık bir yıl süren yoğun emeğin karşılığında dünya çapındaki bir etkinliği layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Bektaş, ABU’nun sadece TRT Müzik kanalı için değil İstanbul ve Türkiye adına da gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Asya-Pasifik Yayıncılar Birliği (ABU) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “ABU TV Şarkı Festivali”, İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. İstanbul, dünya yıldızlarını ağırladı. Boğazın iki yakasında adeta dostluk şarkılarıyla yankılandı.

12 ülkenin katıldığı festivalde CNBLUE ve SCANDAL gibi dünyaca ünlü gruplar sahne aldı.

En çok alkışı isi Türkiye temsilcisi Murat Dalkılıç ve Kore temsilcisi CNBLUE aldı.

‘Katilimiz Olursun’ adlı şarkısını seslendiren Murat Dalkılıç gecenin en hareketli şarkısından birini seslendirdi. Ev sahibi olduğu için son sırada sahneye çıkan Murat Dalkılıç’a 6 dansçı da eşlik etti.

abu-sarki-festivali

CNBLUE ise özellikle kız fanlarının katılımıyla festivakde yer aldı. CNBLUE sahnede Cindrella adlı şarkıyı seslendirdi.

Birçok haber sitesine de konu olan CNBLUE havaalanında büyük bir coşkuyla karşılanmış adeta izdihama neden olmuştu.

2016 yılında ABU Şarkı Festivali, Endonezya’nın başkenti Jakarta’da gerçekleştirilecek.Türkiye’nin katılmasına kesin gözüyle bakılan yarışma 5.Festival ve belki de son festival olabilir zira ABU 2017 yılından itibaren ‘Eurovision’ formatında daha geniş kapsamlı bir şarkı yarışması yaratma düşüncesinde.
ABU Şarkı Festivali TRT Müzik ve TRT AVAZ’da ekrana geldi.

Güney Kore – CNBLUE, Afganistan – Mozdah, Hong – Kong – Vivian Koo, Japonya – SCANDAL, Kazakistan – Dimash Kudaibergen, Malezya – Ernie Zakri, Makao – Ma Man Lei, Maldivler – Unoosha, Vietnam – Dinh Manh Ninh, Endonezya – Zahra Damariva, Hindistan – Sanjivani Bhelande,Ve Türkiye Murat Dalkılıç ile bu dev organizasyondaki yerini aldı.
ABU Şarkı Festivali, Ece Vahapoğlu ve Engin Hepileri’nin sunumuyla ekrana geldi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu