Televizyon

TRT Müzik kanalında yayınlanan Türkü Dolu Hayatlar’a ödül

TRT Müzik kanalında yayınlanan Türkü Dolu Hayatlar’a ödül…Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Motif Halkbilim Ödül Töreni ile ödüller sahiplerini buldu.Türkü Dolu Hayatlar Medya Halkbilim Ödülü’ne layık görüldü.

 

Ödüller, 21 Aralık Cumartesi günü saat YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde Davutpaşa Kongre ve Kütür Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

blank

Türkü Dolu Hayatlar, Anadolu’da çok dilli ve çok kültürlü olarak oluşturulan ve devamlılığını sürdüren yaşam alanlarında var olan halkların insanlarının varlıklarının bir kanıtı olarak söyledikleri türküleri “Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcılarımız” üzerinden anlatan müzikal alt yapılı hayat hikâyelerini anlatan televizyon programı olarak dikkat çekiyor..

Proje, her şeyin hızla tüketildiği dünyaya inat Anadolu’yu inşa eden halkların, insanların köklerine ait şarkılarını/türkülerini köylerinde, kasabalarında, kentlerinde kendileri için üreten ve söyleyen, doğayla ilişkisini koparmamış, yaşadığı toprakla kardeş olmuş insanların, seslerini ve yüzlerini bugünden geleceğe taşıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu