Medya

“TRT Radyo Haber” yarın sabahtan itibaren yayınına başlıyor

TRT Radyo Haber yayını için artık saatler var… Yeni istasyonun açılması radyo dünyasında da heyecana neden oldu. TRT Radyo Haber’in yeni istihdam yaratacağı konuşuluyor. TRT Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen, yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalının dinleyiciyle buluşacağını duyurdu.

Türkmen, bir süredir planları arasında yer alan, ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızlandırdıkları TRT Radyo Haber ile ilgili planlama ve hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

TRT Radyo Haber; İstanbul’da 88.8

Ankara’da 95.0

İzmir’de 91.4 ten yayın yapacak.

TRT Radyo Haber yayınına 16 Ocak Pazartesi gününün sabah 07:00’den itibaren başlayacak. Yeni radyo istasyonu 7/24 haber eksenli bir yayıncılık anlayışıyla çalışacak.

Amber Türkmen, “Yeni yılın ilk günlerinde TRT Radyo Haber kanalımız dinleyiciyle buluşacak. Radyo haberciliği yapmaya çalışacağız. Ülkemizi doğru haberlerle, doğru gündemlerle her dakika, her saniye bilgilendiriyor olacağız” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde TRT İstanbul Radyosu’nda yaşananlardan dolayı yayını kesip Ankara Radyosu’na verdiklerini anlatan Türkmen, “Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bir televizyonun önüne mikrofon koyarak yayınladık. O gece Cumhurbaşkanımızın sesi, sayısını bilmediğimiz kadar insana ferahlık oldu. O gece yanımızda oldukları için hiçbir şey düşünmeden radyolarının başına geçip gereğini yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

TRT’nin tüm radyo kanallarının, verici artışıyla yol boyunca dinleyicilere eşlik edebilecek duruma geldiğine işaret eden Türkmen, TRT’nin radyo kanallarının cep telefonlarına indirilecek uygulamayla da dinlenebileceğini sözlerine ekledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR