Medya

TRT World editörü Yasemin Ryan’ın şüpheli ölümü

TRT World muhabiri Yasmine Ryan’ın Ortaköy’de arkadaşının evinde 5. kattan düşerek hayatını kaybetmesi akıllara şüpheli ölüm mü sorusunu getirmişti. 34 yaşındaki Ryan, 10 yıldır özellikle sıcak bölgelerden yaptığı haberlerle tanınıyordu. Son olarak TRT World kanalında editör olarak çalışan Yasemin Ryan’ın ölümü şüpheli bulunarak cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

ÖLÜMÜ “ŞÜPHELİ” BULUNDU

Sağlık ekibi Ryan’ın öldüğünü belirledikten sonra cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Polis, evde ve düştüğü yerde inceleme yaptı. Polis ekipleri Ryan’ın arkadaşının ifadesini aldı. Ryan’ın arkadaşı düşme anını görmediğini, sesler üzerine odaya koştuğunu arkadaşını odada göremediğini, pencerenin açık olduğunu gördüğünü söyledi. Polis olaydaki sır perdesini aralamak için çalışma başlatırken, olay tutanaklara şüpheli ölüm olarak geçti.

ARKADAŞI NE DEDİ?

Dün akşam Beşiktaş, Ortaköy, Dereboyu Caddesi’ndeki arkadaşının evine ziyaret için geldi. Arkadaşıyla sohbet eden Ryan uyuyacağı odaya geçti. Saat 02.20 sıralarında arkadaşı bir gürültü duydu. Odasına baktığında pencere açıktı, arkadaşı odada yoktu. Hemen aşağı koştu. 5. kattaki dairenin penceresinden aşağı düşmüştü. Sağlık ekibi çağırdı.

YASEMİN RYAN KİMDİR?

Ryan, gazeteciliğe Yeni Zelanda’da başladı. Cezayirli göçmenleri konu alan yazı dizisiyle 2010 yılında Uluslararası Gazetecilik Mükemmelik Ödülü aldı. New Yourk Times ve Herald Tribüne için çevrim içi yapımcı ve video gazeteci olarak çalışan Ryan daha sonra Al Jazeere English’de görev aldı. Ryan, 2011 yılında başladığı görevinde Tunus’taki ayaklanmayı takip etti. Fransa’da 2012 seçimlerini, aynı yıl Bingazi’deki ABD Büyükelçiği’ne saldırıyı haberleştirdi. ABD’deki 2016 yılı seçimlerini izleyen tecrübeli gazeteci 10 yıldır gazetecilik yapıyordu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu