Medya

TRT World’ten SKY Italia hamlesi…Kaç ülkede izlenebiliyor?

TRT World, yayın ağını büyütmeye devam ediyor. TRT World, yaptığı yeni anlaşmayla birlikte dünyada 190 ülkeye ulaşmayı başardı. TRT World yaptığı son yayın anlaşmasıyla, 2004 yılında kurulan ve İtalya’da 4,8 milyon haneye ulaşan dijital platform SKY Italia platformunda yer almaya başladı.

TRT WORLD İZLENME AĞINI GENİŞLETTİ

Yapılan anlaşmayla TRT World, İngiltere, İrlanda, Almanya, Avusturya, İspanya, İsviçre ve İtalya olmak üzere Avrupa’nın yedi ülkesinde 23 milyon haneye ulaşan, önde gelen dijital TV platformu SKY İtalya’da yer alacak.

SKY İtalya izleyicileri, bundan böyle TRT World’ün doğru haberin doğru kaynaktan aktarımını sağlayan ve insanı merkeze alan haberlerine, ödüllü belgesellerine, kültür-sanat ve iş dünyası programlarına ücretsiz olarak ulaşabilecek.

1.5 MİLYAR İZLEYİCİYE ULAŞIYOR

Türkiye’nin İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu olarak 2015 yılında kurulan TRT World, yayın ağını genişleterek Dünyanın tüm kıtalarında 190 ülkede 1,5 milyar izleyiciye ulaşıyor ve genişleyen küresel izleyici kitlesi ile uluslararası haber yayıncılığına yeni bir bakış açısı getirmeye devam ediyor.

TRT World Global Dağıtım Direktörü Furkan Han, izleyicileri için yüksek kalitede içeriğe erişim imkanını artıran Sky ile stratejik bir anlaşma imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “TRT World, yaptığı her bir yeni anlaşma sayesinde, objektif bakış açısıyla yorumladığı global gelişmeleri daha fazla izleyiciye ulaştırıyor. Dünyada yaşanan gelişmeleri ihtiyaç duyulan alternatif bir habercilik anlayışı ile sunuyoruz. TRT World’ün erişim alanını yeni anlaşmalarla genişletmeye devam edeceğiz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu