Medya

TRT World’ü eleştiren Cüneyt Özdemir’e “Kırmızı Fularlı Kız” tepkisi

Cüneyt Özdemir, Barış Pınarı Harekatı’nın devam ettiği şu günlerde TRT World’ü etkisiz bir yayıncılık yapmakla eleştirdi. Cüneyt Özdemir’e, cevap kanalın tepe yöneticisi  Fatih Er’den geldi. Er’in Özdemir’e ‘Kırmızı fularlı kız’ göndermesiyle verdiği cevap dikkat çekti.

Gazeteci Fatih Er, TRT World’ü etkili olamamakla suçlayan Cüneyt Özdemir’e sert cevap verdi. Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla TRT World’ü Barış Pınarı Harekatı sırasında uluslararası medyada etkisiz kalmakla suçladı.

Cüneyt Özdemir “Mesela kimse dönüp TRT WORLD’e sormuyor ‘yahu kardeşim neden izlenmiyorsunuz, böyle kritik bir dönemde tek bir özel haber yapamıyorsunuz, dünya kanallarına referans tek bir haberiniz yok, bu nasıl iş?’ Hesap soran yok, veren yok al gülüm ver gülüm!” dedi.

Cevap ise gecikmedi. Fatih Er, Cüneyt Özdemir’in terörist bir kızı “Kırmızı fularlı kız” diyerek yayınlamasını hatırlattı ve Özdemir’i “Milli” olmaya davet etti.

Fatih Er, Özdemir’e cevabında şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili @cuneytozdemir; Biz YPG ile beraber savaşmış ve onların vahşetine tanık olup kaçmış Amerikanın paralı katillerini ekrana çıkarttık, görmezden geldiler. Senin gibi PKK’nın “Fularlı kızına” ekranımızı açsaydık referans alırlardı. Bu süreçte Milli olmayı dene bence.”

Fatih Er’in “Kırmızı fularlı kız” üzerinden cevap vermesini “seviyesiz yorum” olarak niteleyen Özdemir, bu tip yorumlara cevap vermeyeceğini ifade etti ve TRT World Uluslararası yayınlar sorumlusu Serdar Karagöz ile görüştüğünü açıkladı.

Özdemir, TRT World ile ilgili Karagöz’den bilgi alırken eleştirilerini de sunduğunu söyledi.

“Gözüm TRT World’ün üzerinde” diyen Cüneyt Özdemir, yayıncılık alanında TRT World’ün yapacaklarını takip edeceğini ifade etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu