Medya

TRT’DE TÜRBANLI SPİKER DÖNEMİ…FEYZA ÇİĞDEM TAHMAZ KİMDİR?

TRT’de türbanlı sunucu dönemi başladı. Başörtülü vekillerin TBMM Genel Kurulu’na girmesinin ardından TRT’de de bugün başörtülü bir spiker haberleri sundu. Feyza Çiğdem Tahmaz adlı sunucu, TRT Türk’ün bugün saat 17.00 bültenini sunarak TRT tarihine de geçmiş oldu.

Feyza Çiğdem Tahmaz’ın, TRT Türk’te yayınlanan “Dünyanın Haberi” adlı haber bültenini sunmasıyla, TRT’nin Türkçe yayın yapan kanallarına çıkan ilk türbanlı spiker oldu.Daha önce TRT Şeş’te bir başörtülü spiker program sunmuştu.

TAHMAZ, HİLAL TV’DEN TRT’YE GEÇTİ

Hilal TV’de spiker olan Tahmaz, buradaki görevinden istifa ederek geçtiğimiz günlerde TRT Türk’e geçti. Tahmaz, Eyüp İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden Sosyal Bilimler ve İlahiyat okudu. 2009 yılında TV Net ile televizyon ekranlarına çıkmaya başlayan Tahmaz, Hilal TV’de haftasonları öğle ve ana haber bültenlerini sunuyordu.

“ARTIK BUNLAR AŞILMALI” DEMİŞTİ

Bir dönem AK Parti Eyüp İlçe Kadın Kolları’nda da görev alan Tahmaz, bir röportajında, “Başörtülü olarak haber sunmanızla ilgili çevrenizden ne tür tepkiler alıyorsunuz” sorusuna, şöyle yanıt vermişti:

“Başörtülüsün, TV’de ne işin var’a benzer herhangi bir yaklaşımla karşılaşmadım. Her ne kadar son yıllarda ekranlarda başörtülü sunucu görsek de televizyonlarda başörtülü spiker görmek pek mümkün değil.Ne yazık ki 28 Şubat süreci ile insanlar inançlarından ötürü büyük bir ayrımcılığa maruz bırakıldılar. Artık bunların aşılması gerektiğini düşünüyorum. Benden önce haber spikerliği yapan meslektaşlarımla beraber aslında bir nevi 28 Şubat’ın artık devam etmeyeceğini söylüyoruz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu