Televizyon

TRT’den buz pateni yayınları için önemli açıklama

TRT, Soçi’deki Kış Olimpiyatları kapsamında yapılacak kadınlar ve eşli buz pateni yarışmalarını ‘dekolte giysiler’ yüzünden yayınlamayacağı yönünde çıkan haberlere daha fazla ilgisiz kalmadı. Çıkan haberlere açıklık getiren TRT, müsabakaların tamamının yayınlanacağını duyurdu.

Yapılan açıklama şöyle: “Yayınlayıp yayınlamama tereddüdü kıyafetten değil; firma ile süren pazarlıktan kaynaklandı. Fiyatı yüksek bulduğumuz için pazarlık yaptık ama onlar bugüne kadar bir devlet kurumu olan TRT’nin pazarlık yapmasına alışkın değillerdi. Önce şaşırdılar ama sonra fiyatta anlaşma sağladık. Yaklaşık yüzde 20’lik bir indirim aldık ve tüm buz pateni yarışlarını yayınlama anlaşması sağladık”

Yetkililer, yarışların TRT-3 üzerinden yayınlanacağını belirtirken, kıyafet hassasiyeti olmadığının altını çizerek. “Eğer böyle olsaydı yüzme ve voleybol müsabakalarını da yayınlamazdık. İstanbul’da düzenlenen Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonasını da yayınlamazdık” dediler.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu