Medya

TRT’den çizgi filmlere bölüm başı yapılan ödeme ile ilgili açıklama

TRT, TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmlerin bölüm başı ücretleriyle ilgili açıklama yaptı. TRT, TBMM KİT Komisyonu’na verilen raporda yer alan ‘çizgi filmlere bölüm başı ücretin sehven(Yanlışlıkla) 450 TL ödendiği şeklinde yazıldığını açıkladı.

TRT tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu’na sunulan raporda çizgi filmlerin bölüm başı ücretlerinin 450 bin TL olduğu belirtilmiş ve haber medyada gündem olmuştu. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in soru önergesiyle tepki gösterdiği bu tutarla ilgili TRT’den yazılı bir açıklama geldi.

TRT’den yapılan açıklamada; çizgi filmler için bölüm başına ödenen ücretin sehven 450 bin TL olarak yazıldığı ve doğru rakamın 45 bin TL olduğu belirtildi.

İşte, TRT’den yapılan o açıklama:

“Kurumumuz tarafından TBMM KİT Komisyonu’na verilen bilgilerde bir yapımın bölüm başı ücreti sehven 450.000 TL (450 bin TL) olarak yer almıştır. İlgili rakam 45.000 TL (45 bin TL)’dir.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu