Teknoloji

TRT’DEN ENGELLERİ KALDIRAN ANLAMLI PROJE

TRT engelleri kaldırdı.TRT, görme ve işitme engelliler için çok önemli bir projeyi hayata geçirdi. Kamu yayıncısı olmanın bilinciyle hareket eden kurum, ekrana gelen dizileri, bundan böyle görme ve işitme engelliler için de düzenleyecek. www.engelsiztrt.tv üzerinden yayınlanacak diziler, görme engelliler için sesli olarak betimlenecek. İşitme engelliler ise, dizileri altyazılı ya da işaret dili tercümanı yardımıyla izleme olanağına sahip olacak. Diziler, TRT ekranlarında yayınlandıktan iki gün sonra www.engelsiztrt.tv adresinde yayında olacak.

Aslında bu, TRT’nin engelliler için hayata geçirdiği ilk çalışma değil. Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu ile ortak bir proje yürüten TRT, www.trt.net.tr adresinde yayında olan web sayfalarını, görme ve işitme engellilerin daha rahat erişimi için tamamen baştan düzenliyor.

TRT Yeni Medya Kanal Koordinatörlüğü bünyesindeki uzman bir ekip tarafından uygulamaya geçirilen tüm bu projelerin amacı, engelli vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunabilmek ve bu konuda bir farkındalık yaratabilmek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu