GündemManşet

TRT’den Erhan Çelik ile ilgili flaş açıklama

TRT ‘den Erhan Çelik’in maaşıyla ilgili açıklama geldi. Erhan Çelik’in, TRT1 Ana Haber sunucusu olarak göreve başlaması ardından sosyal medyadan gelen tepkilerin ardından, Erhan Çelik’in “Ne kadar maaş aldığı” konusu meclis gündemine taşındı. TRT, Erhan Çelik konusunda nasıl bir açıklama yaptı?

Erhan Çelik ne kadar maaş alıyor? Gülben Ergen Çelik eşi Erhan Çelik için sosyal medyadan hangi paylaşımı yaptı. Ayrıntılar Medyabey’de. 27 Temmuz 2016 tarihinde TRT ana haber sunuculuğu görevine başlayan Erhan Çelik’in ne kadar maaş aldığı konusu CHP Denizli milletvekili Kazım Arslan tarafından meclise taşındı. Arslan; TRT’nin kendi kadroları yerine dışarıdan sözleşmeli çalıştırması ve yüksek miktarda ödeme yapıldığı iddiaları ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a bir soru yöneltti. Arslan; TRT’nin Erhan Çelik’le 19 Eylül’e kadar bir aylığı 30 bin liradan anlaşılıp anlaşılmadığını, ödenecek verginin dahi TRT tarafından karşılanması yönünde bir görüşme olup olmadığı iddialarını soru olarak sordu.

CHP Milletvekili Arslan; TRT’de onlarca maaşlı ve deneyimli sunucu varken, sunucu transferi kararının gerekçesini ısrarla beklediklerini belirtti ayrıca da Erhan Çelik’in Ankara’da lüks bir otelde 19 Eylül’e kadarki konaklama masraflarının kurum tarafından karşılanıp karşılanmayacağını ve Çelik’in çalıştığı sürece tüm Ankara – İstanbul uçak biletlerinin TRT tarafından ödenip ödenmeyeceğinin iddialarını da gündeme getirerek cevaplanmasını talep etti.

TRT, Erhan Çelik ile ilgili iddialarını yalanladı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yer alan haber bülteni sunucusu Erhan Çelik’e ödenen ücret iddialarını yalanladı. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde TRT 1 Ana Haber bülteni sunucusu Erhan Çelik’e ödenen ücrete ilişkin spekülasyon amaçlı abartılı rakamlar telaffuz edilmektedir. Bu haberlere itibar edilmemesi hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.” cümleleri yer aldı.

Gülben Ergen Çelik eşine mesajla destek verdi

gulben-ergen-1

Ünlü sanatçı Gülben Ergen, sosyal medya üzerinden eşi Erhan Çelik’e mesajla destek verdi.  Gülben Ergen, kocasının yeni işi için “Ekran başına bu saatte oturasım, hasretle izleyesim var #ErhanÇelik @Erhan_Celikk” mesajı yayınlamıştı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı