Gündem

TRT’den sayımı devam eden sandıklar için flaş hamle…

TRT'nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde sayımı halen devam eden sandıklardan canlı yayın yapmak için YSK'ya başvuruda bulunduğu öğrenildi. 

Hatırlanacağı gibi 31 Mart seçimleri sonrası bazı il ve ilçelerde itirazlar sonucu oyların yeniden sayımı devam ediyor.

YSK DEĞERLENDİRMEYE ALDI

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), oy sayım işlemleriyle ilgili asılsız iddialardan kaynaklı gerçek dışı haber yapılmaması için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sandıklardan canlı yayın yapmak için başvuru yaptı.

TRT’nin başvuruyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Kurulunuz tarafından büyük bir titizlikle yürütülen bu süreçte kamuoyunun gerçek dışı haber ve yorumlarla yanıltılmaması ve doğru bilgilendirilmesi bakımından, yeniden sayım işlemlerinin, sayımların yapıldığı İstanbul ve Ankara’daki sandık başlarından kanallarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınla kamuoyuna aktarılmasının yararlı olacağı değerlendirilmektedir.

Kamu yararı ve kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmeyi ilke edinmiş olan Kurumumuza, bu yayınların ivedilikle yapabilmesi hususunda gerekli iznin verilmesini Kurulunuzdan saygılarımızla arz ederiz.”

TRT’nin başvurusunu YSK tarafından değerlendirilme süreci devam ediyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu