Televizyon

TRT’yi boykot eden Fatih Terim’e cevap geldi

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim 2-0’lık Çek Cumhuriyet galibiyeti sonrasında düzenlediği basın toplantısında TRT muhabirinin sorusunu cevapsız bırakarak “TRT’nin bundan sonra sorularını yanıtlamam. TRT’nin sorularını cevaplamayacağım ve röportajlarına gitmeyeceğim’ dedi. Terim’e TRT Spor’dan cevap geldi.

TRT1’de yayınlanan ve Milli Takımımızın İspanya mağlubiyeti sonrasında yayına giren Gündem Ötesi programında mağlubiyet için sert açıklamalar yapan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, medyada gündem olmuştu.

Fatih Terim, Şimşirgil’in sert açıklamalarını bahane ederek TRT’ye tepki koydu.

TRT SPOR’DAN CEVAP GELDİ

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in TRT boykotuna, dün akşam yayınlanan “TRT Spor” programından yanıt geldi.

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in TRT boykotuna, dün akşam yayınlanan “TRT Spor” programından yanıt geldi. Programda konuşan spor yorumcusu Giray Budak, “Senin göğsünde ay yıldız var. Nasıl, ne demek ben TRT’ye konuşmam. Konuşursun, yarın gelirsin konuşursun. Mecbursun konuşmaya.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti karşılaşması sonrasında düzenlenen basın toplantısında, TRT muhabirinin soru sorması üzerine “Ben TRT’nin sorularını cevaplamıyorum, bundan sonra röportaja da gitmiyorum. Bundan sonra da öyle bir niyetim yok” cevabını vermişti.

“MECBURSUN KONUŞMAYA”

Terim’in bu tavrına cevap veren Giray Bulak, TRT Spor programında yaptığı açıklamada “Şimdi TRT’nin açılımı ne? Türkiye Radyo Televizyon kurumu… Başında Türkiye var. Türk Milli Takımı’nın başında Türkiye var. Senin göğsünde ay yıldız var. Nasıl, ne demek ben TRT’ye konuşmam. Konuşursun, yarın gelirsin konuşursun. Mecbursun konuşmaya. Böyle şey olabilir mi. Türk Milli Takımı’nın hocası, Türkiye Radyo Televizyonu’ndan konuşmayacak ve tavır takınacak. Böyle şey olmaz. Bu kabul edilebilecek bir durum değil. (…) Fatih Hoca kızarmış… Fatih Hoca kızamaz, ancak eleştirilere cevap verir”

TRT spikeri Erdoğan Arıkan da Fatih Terim’in kararına saygılı olduklarını ifade ederek “Ama bizler sadece aracıyız” diyerek spor programı olmayan bir yayında bu ifadelerin geçtiğine dikkat çekti.

TRT’deki Avrupa Gecesi programında Terim’in basın toplantısı canlı yayınlandığı sırada gelen Terim’in sözleri üzerine stüdyoda soğuk rüzgarlar esti. Programı sunan Erdoğan Arıkan Terim’in sözlerine “Fatih Hocamız bize konuşmak istemediğini söyledi. Saygı duyuyoruz. Ama biz sadece bir aracıyız. Fatih Hoca yarın sabah uyandığı zaman bu kırgınlıkları unutacak. Tıpkı bizim unuttuğumuz gibi. Yarından itibaren kol kola vereceğimize inanıyoruz.”diye konuştu.

TERİM PROF. DR. ŞİMŞİRGİL İÇİN NE DEMİŞTİ?

Terim, maç öncesi konuşmasında da Milli Takım’ı TRT’deki canlı yayınında eleştiren tarih profesörü Ahmet Şimşirgil’in açıklamasına  “TRT ülkemizin televizyonu değil mi? Bu da ülkenin takımı. Spor konusu olmayan bir programında tarih profesörü çıkıyor bana ve takımıma olmadık şeyler söylüyor. Koca tarih profesörü. Koca derken, tarihin büyüklüğünü söylüyorum. TRT’den bahsediyorum ve yayıncı kuruluşumuz. Bir çok akademisyen dostum var. Sohbet ortamında bu benim alanım değil diyen bir çok akademisyen dostum var. Biri çıkıyor, bu da TRT’de. Tarih programında ‘milli takım bir an önce dönmeli’ deniyor. Sen de diyorsun ki hocam neden suratınız asık diyorsunuz. Esasında gülünecek şeyler ama gülemiyoruz” şeklinde cevap vermişti.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu