GündemTeknoloji

Trump Apple’ı hedef tahtasına koydu

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adayı Donald Trump, bu kez de teknoloji devi Apple’ı hedef aldı. Apple’ı FBI ile işbirliği yapmadığı için Amerikan halkına boykot çağrısı yaptı. Donald Trump, daha önce de ABD’de bilgisayar üretmediği için şirketi eleştirmişti.

Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adaylığı yarışında lider konumda olan Trump, Apple’ın Federal Araştırma Bürosu (FBI) yetkililerinden gelen işbirliği talebini reddetmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde konuşan Trump, ” Apple’ın o telefonun güvenlik bilgilerini vermesi gerekiyor, tamam mı?” diye Apple’a çıkıştı.
ABD hükümeti, Cuma günü Apple’ı San Bernardino’da 14 kişinin ölümü ile sonuçlanan silahlı saldırının faillerinden Syeed Farook’un iPhone’unun şifresini kırmaya zorlamak için bir mahkeme kararı çıkarttı.

Apple yetkilileri ise dört bir yandan gelen baskılara rağmen bu mahkeme kararına karşı direneceklerimi söyledi ve bu davada hükümete yardımcı olmaları durumunda “Tüm ürünlerinin güvenliğinin darbe alacağını” dile getirdi.

Ancak Trump, müşterilerinin özel hayatını ve kişisel bilgilerini korumak için bu konuda hükümete direnme kararı aldığını belirten Apple şirketinin CEO’suna yüklendi.

Cumhuriyetçi Partili siyasetçi Tim Cook’u bütün bunları “ne kadar Liberal olduğunu kanıtlamak için” yapmakla suçladı.

Trump, Appl’ın  FBI’ın taleplerine boyun eğene dek sadece Samsung marka ürünler kullanacağını söyledi. “Umarım herkes beni takip eder” diye eklemeyi de unutmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu