Gündem

Trump ilk yenilgiyi Adele’den tattı

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele, şarkılarının, ABD Başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü aday adaylarından olan Donald Trump tarafından kullanılmasına izin vermediğini açıklayınca yer yerinden oynadı. Başka bir deyişle Trump’a ilk tokadı İngiliz şarkıcı Adele attı yani Trump ilk yenilgiyi Adele ile tattı.

İngiliz şarkıcı Adele’den, Donald Trump’a tokat gibi cevap!

Trump seçim kampanyasında Adele’in hit şarkılardan Rolling in the Deep ve Skyfall’u kullanıyordu. Ancak bu durum Adele’in hayranlarının tepkisini  çekince, Adele’in sözcüsünden konuyla ilgili, gündemde şok etkisi oluşturan o açıklama geldi. Açıklamada “Adele şarkılarının herhangi bir siyasi kampanyada kullanılmasına izin vermemiştir” denildi. Kendisini “tamaman İşçi Partili” olarak niteleyen Adele, 2011 yılında İngiltere’nin Muhafazakar Partili Başbakanı David Cameron için de “mankafa” ifadesini kullanmıştı.

adeleMilyarder iş adamı Donald Trump, özellikle göçmen ve İslam karşıtı söylemleriyle uluslararası kamuoyunda tepki çekiyor. Kanadalı folk ve rock müzik sanatçısı Neil Young ve Aerosmith grubunun solisti Steven Tyler da Trump’a kendi şarkılarını kullanmayı bırakmasını söylemişti. Adele’in Kasım ayında çıkarttığı 25 albümü, ABD’de en çok satan albümler listesinde bu hafta da ilk sırada yer aldı.

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak 45. başkanlık seçimleri için süreç Salı günü Iowa eyaletindeki ön seçimlerle başladı. ABD’de 8 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için mücadele eden Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti’nin başkan adayları, ön seçimlerin ilk durağı Iowa eyaletinde karşı karşıya geldi.  ABD Başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü aday adaylarından Donald Trump; seçimlerin kaderini belirlemesi beklenen Iowa seçimlerinde yenilgiye uğradı ve Teksas Senatörü Ted Cruz, Cumhuriyetçi adaylar arasındaki ilk seçimi yüzde 28 oyla kazandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu