GündemManşet

Trump’ın Kudüs açıklamasına Türk medyasının bilindik isimlerinden büyük tepki

ABD Başkanı Donald Trump’ın bugün yaptığı İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma hamlesiyle ilgili açıklaması Türk medyasında da yakından takip ediliyor. Trump’ın konuyla ilgili İsrail’e açıktan destek veren ifadeleri derin hayal kırıklığına neden olurken medyanın tanınmış isimleri Trump’ın açıklamasını ve İsrail’in tutumunu net ifadelerle eleştirdiler.

SAĞCISI SOLCUSU MUHAFAZAKARI TRUMP’A ÖFKE SAÇTI

Tepkilerin ortak mesajı Donald Trump’ın Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasına izin vererek konuyu iç siyaset malzemesi yaptığı ve böylece provokasyona izin verdiği yönündeydi.

İşte Türk medyasında Trump’ın talihsiz açıklamalarına sosyal medyadan yapılan o tepkiler:

Abdullah Çiftçi‏ @abdullahciftcib

TVlerde sıkça “ABD’nin arka planında “kökten dinciler/Ezoterik örgütler” çok etkin ve ABD’nin Ortadoğu politikasında yön verici konumda” Şeklinde konuştuğum sırada hafif sırıtanlar, Trump’un Kudüs’ü başkent olarak tanımasına umarım bir açıklama getirirler.

 

hilmi hacaloğlu‏ @hilmihacaloglu

Trump, 21. Yüzyıl’da bu dünyanın başına gelen en berbat şey. Tabii Bush’tan sonra!

 

Uğur Dündar‏ @ugurdundarsozcu

ABD iç politikasında köşeye sıkışan Trump,coğrafyamızda kaos yaratacak bir kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilân etti. Trump’ın can havliyle aldığı bu kararı kabul etmiyoruz.

 

Fatih er‏ @fatiher99

Daha fazla Fatih er Retweetledi: TRT World
Trump Ortadoğu’da olası bir barışa bir kez daha çomak soktu.

 

Mete Çubukçu‏ @metecubukcu

Trump bölgeye “bombayı” bıraktı
ABD Kudüs’ü Sadece İsrail’in başkenti kabul ederken Trump 2 devletli çözüm ve barış sürecini desteklediği söyledi.Tam bir saçmalık.Trump’ın barış süreci dediği yeni plan Filistinlileri Gazze ve Sina’ya sürmek.
Doğu Kudüs Filistin’lerin başkentidir

 

Mine G. Kırıkkanat@mkirikkanat

Kudüs; Yahudiliğin, Hıristiyanlığın ve İslam’ın aynı düzeyde kutsal mekanı olarak uluslarası bir otoritenin altında ortak kültür kenti olmalı. İsrail’in bu yörede ötekilerden daha fazla ne tarihi, ne de siyasal hakkı var! Bunu kabul eden Trump, alçak bir savaş provokatörü!

 

mustafa kartoglu‏ @mkartoglu

Trump’ın Kudüs kararına karşı kim Türkiye’nin duruşuna katılacak, kim ABD’nin arkasına takılacak, asıl ona bakalım.
BAE, SA, Mısır?

 

Serdar Arseven‏ @sarseven

Trump, ‘hoşgörü” çağrısı yapıyormuş! Suudi Arabistan’daki ‘zirve’ye de atıf! Adım adım tezgâh ve bir de ‘barış’tan söz ediyor, ‘ılımlı seslerden’ bahsediyor! Siyonizm’in Türkiye’de FETÖ aracılığı ile 15 Temmuz’u niçin tezgahladığını anlamayan kaldı mı?

 

NEVZAT ÇİÇEK‏ @nevzatcicek

Trump siyaseten kendi çıkarı İçin bölgeyi ateşe attı…

 

fatih portakal‏@fatihportakal

“Nefret sesleri yükselmesin istiyoruz,” diyen #ABD başkanı, aslında bu coğrafyada yeni ve daha acılı geçeceği aşikar nefret tohumları ektiğini görmüyor mu? Yazıklar olsun…

 

Hakan Celik‏@hakanchelik

ABD Başkanı #Trump ‘ın tek taraflı #Kudüs kararı çok tehlikeli ve sorumsuzca. ABD, gücünü ve etkisini Ortadoğu’ya barış getirmek için kullanmalıydı. Bu adım işleri zorlaştırmaktan başka bir işe yaramayacak. Müslümanlar ve Hıristiyanların uyarılarına kulak verilmeliydi #Jerusalem

 

NUH ALBAYRAK‏ @NuhAlbayrak

Amerika’da vesayet odakları ile mücadeleyi beceremeyip köşeye sıkışan Trump, Kuzey Kore’ye efelenmeleri işe yaramayınca son kozunu oynuyor.
Ama ortalığı ateşe verecek tehlikeli bir yönteme başvuruyor.

 

Nedret ERSANEL‏ @NedretErsanel

Trump: “Kudüs kararı barış sürecini işletecektir”… Barışa son veren Barış!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu