Gündem

TSK’nın 23 Nisan’a özel ‘Küçük Hanımlar ve Küçük Beyler’ videosunda ne anlatılıyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi “Küçük Hanımlar ve Küçük Beyler” adlı yayınladığı video vatandaşların dikkatinden kaçmadı. Video, bugün  Google’da en fazla aranan konular arasında yer aldı. Peki TSK’nın paylaştığı bu videoda ne vardı?

TSK’NIN VİDEOSUNUN BAŞLIĞINDAKİ HİTAP ÇOCUKLARA

Yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınlanan “Küçük Hanımlar ve Küçük Beyler” isimli özel videonun başlangıcında Atatürk’ün çocuklara hitabı olan “Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, ikbal ışığısınız. Yurdu asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” sözlerine yer verildi. Videonun devamında ise Atatürk ve çocuklara ait arşivden fotoğraflar yer aldı.

Öte yandan TSK, “Atatürk ve Küçük Ülkü” isimli bir video daha yayınlayarak, Atatürk ve manevi kızına ait görüntü kayıtlarını paylaştı.

İşte, TSK’nın yayınladığı o “Küçük Hanımlar,Küçük Beyler” videosu:

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı