Spor

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’in FETÖ’cü suçlaması isyanı

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir hakkında yapılan FETÖ’cü suçlaması savcılıktan döndü. Cumhuriyet Başsavcılığı, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Oğuz Tongsir, yaptığı açıklamada “Yazıktır, ayıptır, günahtır…FETÖ denilen adam bozuntusu beni tanısa benden nefret ederdi..” dedi.

BAŞSAVCILIK KOVUŞTURMAYA GEREK GÖRMEDİ

TSYD’nin resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

KAMUOYUNA DUYURU

SAVCILIK, FETÖCÜLÜKLE SUÇLANAN TSYD BAŞKANI OĞUZ TONGSİR HAKKINDA KOVUŞTURMAYA GEREK GÖRMEDİ

Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetö terör örgütünü desteklediği gerekçesiyle şikayet edilen TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Oğuz Tongsir’in sosyal medya hesabından attığı tweetle askeri darbe girişimini desteklediği ve Fetö terör örgütünün propagandasını yaptığı iddia edilmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu ise tweet’in içeriğinde böyle bir kanaate varılmadığını bildirdi.

Karar aynen şöyle:

Bir bütün olarak incelenen tweet metni içeriğinde, şüphelinin 15 Temmuz 2016 günü FETÖ / PDY terör örgütünce gerçekleştirilen askeri darbe girişimini desteklediği ve anılan örgütün cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yaptığı yönünde kanaat uyandıracak bir ibarenin bulunmadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle yasal unsurları yönünde oluşmayan suçtan şüpheli hakkında; Kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir.

OĞUZ TONGSİR: FETÖ BENİ TANISA…

Tongsir, konu ile ilgili sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yaptı. TSYD Başkanı, açıklamasında: “Yazıktır, ayıptır, günahtır…FETÖ dene o adam bozuntusu beni tanısa benden nefret ederdi. Bu iftiraları bu çamurları ortaya atanların bu karardan sonra yüzü biraz kızarır mı acaba? Hiç sanmam. Neyse, gene de hak ve adalet yerini bulduğu için mutluyum” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu