Sinema

Tuba Büyüküstün iltica edecek!

Tuba Büyüküstün rol icabı iltica eden bir mülteciyi oynayacak. Tuba Büyüküstün’ün oyuncu ve yönetmen olan eşi Onur Saylak’ın yeni sinema filminde mülteci rolüyle kamera karşısına geçen Tuba Büyüküstün’ün performansı merakla bekleniyor.

Çocukları olduktan sonra uzun zamandır sessizliğini koruyan ve geçen yıl Orman filmi ile zincirlerini kıran Büyüküstün eşinin yeni sinema filmiyle yeniden zirveyi hedefliyor. Ünlü romancı Hakan Günday’ın “Daha” isimli romanından sinemaya uyarlanan Onur Saylak’ın yöneteceği yeni film için start verildi.

Tuba Büyüküstün Afgan mülteci rolünde

Yakın çağ dünya sorunu olan mültecilik ve göç konusunu masaya yatırılacağı sinema filminin çekimleri hızla devam ediyor. Fiziki olarak da Orta Doğu coğrafyası kadınlarına çok benzeyen Tuba Büyüküstün performansıyla da Afgan mülteci rolünün hakkını vermek için sıkı çalışıyor. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye İyi Niyet Elçisi olan Tuba Büyüküstün, filmde bir Afgan mülteciyi canlandırırken gözlemlerinden de oldukça yararlanma şansı yakalayacak.

Daha romanından sinema perdesine

Hakan Günday’ın Daha romanında sinema perdesine yansıyacak filmin konusu; insan kaçakçılğı yapan kamyoncu ile mültecilerin hayat hikayesini anlatıyor. Kaçakçı kamyoncu rolünde ise dev bir isim yer alıyor: Ahmet Mümtaz Taylan.

Filmin Oyuncuları:

Tuba Büyüküstün, Ahmet Mümtaz Taylan, Hayat vn Eck, Erkan Avcı, Turgut Tunçalp, Selim Bayraktar, Ahmet Melih Yılmaz, Kağan Uluca, Uğur Aslan, Sedat Can Güvenç, Pervin Bağdat, Selen Öztürk, Lara Aysal, Tankurt Yıldız, Onur Akgülgil, Biğkem Karavus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu