MagazinManşet

Tuba Büyüküstün sevgisi Londra’da kitap oldu

Tuba Büyüküstün’ün Londra’daki Arap hayranı, ünlü oyuncunun yaşamını anlatan bir kitap yazdı. Büyüküstün’ün Nadine J. ismindeki hayranı kitabın gelirini UNICEF’e bağışlayacağını söyledi.

Türkiye’nin dışında dünyanın birçok ülkesinde de büyük hayranı bulunan, aynı zamanda Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ‘İyi Niyet Elçisi’ olan Tuba Büyüküstün için İngiltere’de bir kitap yazıldı.tuba-buyukustun-londra-kitap-2

Büyüküstün’ün Londra’daki yaşayan bir Arap hayranı, sanatçının yaşamını anlatan kitap yazdı. Büyüküstün’ün Nadine J. ismindeki hayranı kitabın gelirini UNICEF’e bağışlayacağını söyledi.

 

“ORMAN” FİLMİNE EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ

Tuba Büyüküstün’ün, oynadığı 15 dakikalık ‘Orman’ adlı kısa film, Londra’da düzenlenen film festivalinde birçok dalda aday gösterildi. Suriye’deki savaştan kaçan Ömer’in hikayesini konu alan, müziklerini Uygur Yiğit’in yaptığı filmin senaryosunu, Tuba Büyüküstün’ün eşi Onur Saylak ve Doğu Akal’ın yanı sıra edebiyat dünyasından tanınan akan Günday yazdı. Film, dün gece yapılan törende ‘En iyi kurgu’ ödülüne layık görüldü.

TUĞBA BÜYÜKÜSTÜN’E LONDRA’DA GÜZEL SÜRPRİZ

Festival için İngiltere’de bulunan Tuba Büyüküstün’ün yanına gelen Nadine J. adlı hayranı Londra’da yaşadığını ‘Ihlamurlar Altında’ dizisi ile birlikte sanatçının hayranı olduğunu söyledi. Kendisinin yazdığı, Arib Alajmi’nin çizimlerini yaptığı ‘Just Being Tuba’ (Sadece Tuba Olmak) isimli kitabını oyuncuya hediye etti.

Filistin kökenli olduğu belirtilen Nadine J., kitabı internet üzerinden bugünden itibaren satışa çıkardığını, gelirini Tuba Büyüküstün’ün ‘İyi niyet elçisi’ olduğu Birleşmiş Milletler’e bağlı UNICEF’e bağışlayacağını söylemesi Büyüküstün’ü heyecanlandırdı.

Büyüküstün, bu durum karşısında duygulanarak hayranına  “Ağlamaya gidiyorum” karşılığını verdi..24 sayfalık, 11 dolardan satışa çıkarılan kitapta Tuba Büyüküstün’ün hayatı, bugüne kadar yer aldığı yapımlar, kazandığı ödüller yer alıyor.

Nadine J., kitabında Büyüküstün’ü “aydınlık yüzlü”, “mütevazı”, “utangaç”, “çok iyi bir oyuncu”, “mükemmel anne”, “ilham kaynağı” olarak tanımlıyor.

Tuba Büyüküstün’ü karşısında görünce heyecanlanan ve birlikte fotoğraf çektirmeyi unutan hayranın, sosyal medyada bu durumdan yakındığı haber veriliyor.

Dünyanın pekçok ülkesinde bulunan Tuba Büyüküstün’ün hayranları bir süre önce internet üzerinden aralarında örgütlenmiş, oyuncumuz için duygularını kaleme aldıktan sonra, çizdikleri resim ve şiirlerin yer aldığı 224 sayfadan oluşan özel tek baskı ‘Koşulsuz Sevgi’ isimli kitap hazırlayarak sanatçıya sette teslim etmişlerdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu