MagazinSosyal Medya

Tuba Büyüküstün’e Instagram’dan mavi tık onayı!

Instagram popüler takipçileri için mavi tık simgesini Türkiye’den 3. kişi olarak Tuba Büyüküstün’e verdi. Peki nedir Instagram’daki mavi tık olayı? Mavi tık bir prestij midir, sosyal medya hesaplarından son bir kaç yılda trend haline gelen Instagrmada mavi tık ne anlama geliyor? Ayrıntılar M.bey’de.

Tuba Büyüküstün, Instagram Türkiye’de Meryem Uzerli ve Arda Turan’dan Instagram hesabına ‘mavi tık’ alan üçüncü isim olarak yerini alırken bu doğrulanmış simge onayı ona ne kazandıracak? Bilindiği üzere Instagram, belli bir takipçi sayısına ulaşan ünlülerin hesaplarına mavi tık koyarak hesaplarını onaylıyor. Mavi tık ya da başka bir deyişle doğrulanmış simge özelliği ancak ve ancak yüksek etkileşime ya da takipçi sayısına sahip ünlü kişilere verilebiliyor. Mavi tık sayesinde bu ünlülerin hesapları sahtelerinden ayırt da edilebiliyor.

tugba-buyukustun_97519841758206bfb1e208

Mavi tık ile onaylanmış simge (onaylanmış hesap) kazanan Tuba Büyüküstün’ün Instagramda 1,5 milyon takipçi sayısına ulaştığı görüldü.

34 yaşındaki güzel oyuncu Tuba Büyüküstün şu sıralar Star TV’de yayınlanan yeni dizi Cesur ve Güzel’de Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte rol alıyor…

Başa dön tuşu