Yerli Dizi

Tuba Büyüküstün’ün yeni dizi projesi belli oldu

Bir süredir sessizliğini koruyan Tuba Büyüküstün’ün yeni projesi belli oldu. Milliyet gazetesinin TV yazarı Sina Koloğlu, kendisine ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün’le ilgili bomba bir kulis haberi bugün köşesinden okurlarıyla paylaştı.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN’ÜN YENİ DİZİ PROJESİ

Sina Koloğlu, Tuba Büyüküstün’ün çok satan kitaplar listesinde yer alan Camdaki Kız romanının dizi uyarlamasında oynayacağını yazdı.

İşte, Sina Koloğlu’nun Büyüküstün’ün yeni projesiyle ilgili kaleme aldığı o yazı:


Okurlar, “Tuba Büyüküstün’ün, yeni projesi yok mu?” diye soruyordu. Tam da bunun üzerine bir bilgi geldi. “Bomba haber” dedi kaynağım. Son zamanlarda önemli işlere imza atan (Netflix işi ‘Atiye’ mesela) OG Yapım, (Onur Güvenatam yapım şirketi) Büyüküstün’le yeni bir dizi üzerinde anlaşmaya vardılar gibi… Yani, gelen bilgi bu yönde. Peki proje nedir? Açıkçası, “Olursa güzel bir iş çıkar” dedirtecek bir yapım… ‘Camdaki Kız’ romanının dizi uyarlaması. ‘Çok Satan Kitaplar’ arasında yer alıyor. Yazarı Gülseren Budayıcıoğlu. Kendisi önemli bir psikiyatr. Özetle, yaşama dair romanlarıyla epey ses getiren biri… Psikoterapi uyguladığı hastalarından besleniyor yazar. Bu kitap da o serüvenlerden biri. Biz kendisini televizyon dünyasından da tanıyoruz, ‘İstanbullu Gelin’ dizisinden… Bu yapım, yazarın ‘Hayat Dön’ romanından uyarlanmıştı. Şahsen böyle bir proje gerçekleşirse ve doğru oyuncularla değerlendirilirse, farklı ve hoş dizimiz olacak demektir. Hatta şöyle bir bilgi de geldi, bu projenin daha önce düşünüldüğü, hatta iki bölümünün yazıldığı… Baktım, çekileceği yönünde haberler de yapılmış.

‘Ottoman Rising’ martta

Bu arada Büyüküstün’ün yer aldığı Netflix için Karga Seven Pictures’ın çektiği ‘Ottoman Rising’in mart ayında platformda yerini alması bekleniyor. Gelen bilgi bu şekilde… Oyuncu mini dizide, Fatih Sultan Mehmed’in üvey annesi Mara Hatun’u canlandırıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu