Magazin

Tuba Büyüküstün’ün yeni sevgilisi gizli aşkı fotoğraflayan gazetecilere silah çekti!

2 hafta önce 6 yıllık eşi Onur Saylak’tan ayrılan oyuncu Tuba Büyüküstün’ün gizli aşkı ilk kez gazeteciler tarafından görüntülenince olanlar oldu. Tuba Büyüküstün’ün yeni sevgilisi kendilerini fotoğraflayan Hürriyet ve Takvim gazeteleri muhabirlerinin önünü kesip silah çekerek onları tehdit etti.

Olay dün öğle saatlerinde Emirgan’da Tuba Büyüküstün ve işletmeci sevgilisi Umut Evirgen’in fotoğraflarının çekilmesi üzerine başladı. Emirgan’daki La Boom ve Gizli Kalsın adlı mekanların işletmecisi olan Umut Evirgen ile adı aşk dedikodularına karışan Tuba Büyüküstün  dün öğle yemeği yerken Takvim gazetesi muhabiri Aydın Hamza ve Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Bayrak tarafından görüntülendi. Bunun üzerine Umut Evirgen’in korumaları devreye girerek Hürriyet muhabiri Bayrak’ın içinde bulunduğu aracı kovalamaya başladılar. Baltaliman’nda aracın muhabirlerin önünü keserek fotoğraf makinelerini silah çekerek gasp ettiler. Korumalar, Bayrak’a “Şimdi git bir saat sonra gel makineni al” diyerek oradan uzaklaştı. Bayrak olay sonrasında Sarıyer Asayiş Büro Amirliği’ne giderek Evirgen ve korumalarından şikayetçi oldu.

Kendisinin yanı sıra aynı araçta bulunan iki kişinin daha mağdur edildiğini söyleyen Bayrak olayla ilgili şu detayları verdi: “Saat 14.00 sularında işim gereği sahil turu yaparken Tuba Büyüküstün’ü Emirgan’da bir restoranda, restoran sahibiyle yemek yerken gördüm. Araçtan indim, iki üç kare fotoğraf çektim. Durumu fark eden şahıs yani Umut Evirgen, ‘Nasıl çekiyorsun’ diye bağırdı. Sonra otomobilime döndüm ve uzaklaştık. Baltalimanı’na geldiğimde şahsın aracı yetişti arkamızdan. İçinde iki kişi vardı, yolumuzu kesmeye çalıştılar. Ben şoföre ‘Bas, bir karakola gidelim, yardım isteyelim’ dedim. O sırada ikinci kez önümüzü kestiler. Durmak zorunda kaldık. Silah zoruyla beni otomobilden indirdiler. Disketi verdim. Kabul etmediler, makineyi de vereceksin’ dediler. Silahla gasp edip gittiler. O sırada ‘Gel La Boom’a, gereken cezanı orada vereceğiz’ dediler. Çaresizdim, kafama silah dayanmıştı. Makinemi teslim ettikten sonra Emniyet’e gidip ifade verdim. Bu arada biz üç kişiydik. Şoför ve bir arkadaşım daha vardı yanımda. Onlar da benim gibi mağdur oldu”

Muhabir İsmail Bayrak da polise verdiği ifadede ayrıca, “Tuba Büyüküstün’ü bir erkekle La Boom adlı mekânda otururken gördük ve fotoğraflarını çektik. Ardından mekândan çıkan görevliler Baltalimanı Çayırbaşı caddesine kadar bizi takip ederek önümüzü kesti. Şahıslardan biri silahını çekerek bana ‘Getir lan o disketi. Sen patronumun kim olduğunu biliyor musun’ dedi. Makineyi de istedi. Vermeyince silahı başıma dayadı ve ‘Şimdi La Boom’a gideceğiz ve senin kafana sıkacağız’ dedi. Ben de korktuğum için 20 bin lira değerindeki makinemi ona teslim ettim” şeklinde anlattı.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne giderek şikayette bulunan Aydın Hamza ve İsmail Bayrak gazetecilik hayatları boyunca ilk kez başlarına böyle bir şeyin geldiğini ifade ettiler. Aydın Hamza yaptığı açıklamada “Sanki burası dağ başı, güpe gündüz silahla adam gasp ediyorlar. Biz sadece Tuba Büyüküstün’ün fotoğrafını çekmek istedik. Silahlı adamlar aracımızın önünü kesip bizi ölümle tehdit etti. Bir de fotoğraf makinemizi aldılar” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı