Medya

Tuğrul Selmanoğlu hangi mecranın yazarı oldu?

Özellikle sosyal medyada paylaştığı siyasi videolarıyla dikkat çeken halen Almanya’da yaşayan aktivist yazar Tuğrul Selmanoğlu, Diriliş Postası’ndan sonra şimdi de Haber7 yazarları kadrosuna katıldı. Tuğrul Selmanoğlu’nun ilk yazısı önümüzdeki  Pazartesi günü Haber7.com ‘da yayınlanacak.

TUĞRUL SELMANOĞLU HABER7.COM’DA YAZACAK

Haberi Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Adnan Gayhan, sosyal medya hesabından duyurdu. En son Diriliş Postası’nda köşe yazılarına devam eden Selmanoğlu, Almanya’da çeşitli hayır kurumları ve sivil kuruluşlarında aktif görevlerde yer almıştı.

TUĞRUL SELMANOĞLU KİMDİR?

1979 Almanya doğumlu Tuğrul Selmanoğlu aslen Elazığlı. İlk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Ardından yine Almanya’da dış ticaret uzmanlığı okudu. Tıp eğitimi ile alternatif tıp uzmanlığı eğitimi aldı.

Alman Devlet Televizyonunda yaptığı açıklamalardan sonra “Almanları susturan Türk” olarak tanındı. 20017’de Diriliş Postası’nda köşe yazmaya başladı. 2018’de Kudüs Vicdanımın Vasiyetidir adlı kitabı yayımlandı. Almanya’da çeşitli hayır kurumları ve sivil kuruluşlarda aktif hizmetlerde bulundu.

Selmanoğlu sosyal faaliyetlerin yanında siyasete girerek aktif olarak saha çalışmaları yaptı.1993- 2003 tarihleri arasında İslam Toplumu Millî Görüş Gençlik Teşkilatı ve 2003 – 2013 arasında İslam Toplumu Millî Görüş bünyesinde muhtelif görevlerde bulundu. 2013 – 2015 yıllarında ise Almanya’da UETD Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Heilbornn Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı. 2015 – 2017’de UETD Bölge Gençlik Başkanı olarak görev icra etti. Evli ve iki çocuk babası olan Tuğrul Selmanoğlu halen Almanya’da ikamet ediyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu