Medya

Tukuaz Medya’da Mert Vidinli’nin işine son verildi… Nedeni Hıncal Uluç mu?

Günaydın köşe yazarı Mert Vidinli ile ilgili Turkuvaz Medya’da yeni bir gelişme yaşandı. Mert Vidinli'nin işine son veridliği öğrenildi. Peki bu ayrılığın sebebei Hıncal Uluç mu? İşte detaylar..

Ünlülerin özel yaşamlarıyla ilgili haberlerin yanı sıra İstanbul gece hayatına dair yazılar yazan Günaydın yazarı Mert Vidinli, Turkuvaz Medya’dan kovuldu. Yaşanan gelişmenin ardından Vidinli’nin geceyarısı attığı tweetler sosyal medyada gündem oldu.

APAR TOPAR SİLDİ

İlk tweetinde ‘Hıncal abi nasılsın?’ yazan Mert Vidinli, devamında yaptığı paylaşımda ise olay ifadelere yer verdi: ‘Ne babam ne dedem sevmezdi seni… Cenazene ailecek gelicez :)’

İşte Vidinli’nin daha sonrasında apar topar sildiği tweetler…

SEBEBİ HINCAL ULUÇ MU?

Son yazısı 10 Eylül’de yayımlanan Mert Vidinli’nin tweetlerinde Hıncal Uluç’u hedef alması takipçilerini 2019 yılına geri götürdü.

12 Ekim 2019’da yazdığı köşe yazısında kendi gazetesi Sabah’ı ve Hürriyet’i eleştiren Hıncal Uluç, Vidinli’nin o dönem yazdığı bir yazısı ile ilgili uyarıda bulunmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Gazetecilik ‘5 N, 1 K’ dır.. ‘Ne, Ne zaman, Nasıl, Niçin, Kim’ sorularının altısını da içermiyorsa yazdığın masaldır da ondan, diyorum. Ama ilk değil.. Bu Mert’in son zamanlarda sıklaşan kaçıncı ‘Yersiz, zamansız, isimsiz’ yazısı..”

Hıncal Uluç’un yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bizim gazetede işi en kolay meslektaşımız Mert Vidinli olmalı.. “Trend Avcısı” sütunu, meraklı, keyifli, neşeli.. Ünlülerin özel yaşamlarıyla ilgili dedikodular, İstanbul Gece Hayatını yazıyor.. Tabii, neşeli ve meraklı olacak..

“Peki, nesi kolay” diyeceksiniz..

Şusu..

Köşeyi dolduramadın mı, bir hikaye salla gitsin. İsim yok.. Adı soyadını geçtik, adının baş harfi dahi yok. Yazıda onun kimliğine işaret eden tek satır, tek kelime yok. Koca yazının kahramanı “Bir iş adamı” ve “Eşi” diye geçiyor..

Mesela, dün..

İş adamı (Kim belli değil) İstanbul’un ünlü otelinde (Hangisi belli değil) masaj ve hamam keyfi yaptırmış. Dönmüş gelmiş 500 bin liralık saati (markası, nesi özel belli değil) yok. Otel aranmış.. Bulunamamış. Olayı eşi duymuş. (Onun da adı, inisyalleri falan yok tabii.)

“Vay sen otele kadın götürdün” diye kıyamet..

Güzel masal değil mi?.

Gazetecilik “5 N, 1 K” dır.. “Ne, Ne zaman, Nasıl, Niçin, Kim” sorularının altısını da içermiyorsa yazdığın masaldır da ondan, diyorum.

Ama ilk değil.. Bu Mert’in son zamanlarda sıklaşan kaçıncı “, Yersiz, zamansız, isimsiz” yazısı..

O zaman ben de Ertuğrul’dan nasıl “Kaça yazdın” diye şüphe ediyorsam, Mert’e de takılır oldum..

“Acaba sahiden oldu mu, böyle bir şey?.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu