Manşet

Tuna Kiremitçi: Ahmet Hakan’a yakıştıramadım

Ahmet Hakan’ın Orhan Pamuk’u Tuna Kiremitçi’ye benzetti…Ahmet Hakan’ın benzetmesine cevap Tuna Kiremitçi’den geldi. Tuna Kiremitçi ” Ahmet Hakan’a yakıştıramadım” dedi.

Ahmet Hakan, Orhan Pamuk’un yeni çıkan kitabı için “Daha bir önceki romanını sindirememiştik ki… Şimdi de yeni bir romanla karşımıza çıktı Orhan Pamuk” demiş ve devamında hızını alamayarak  “Hem hiç durmadan ortamı romana boğması hem de son romanına verdiği bu isim nedeniyle, kulakları çınlasın gitgide daha çok Tuna Kiremitçi kardeşimize benzemeye başladı” diye yazmıştı.

Ahmet Hakan’ın açıklamasını Sayım Çınar, Tuna Kiremitçi’ye sordu ve Yeni Yüzyıl gazetesindeki köşesinde Kiremitçi’nin sözlerine yer verdi.

Tuna Kiretmitçi’nin Ahmet Hakan’a cevabı şöyle:

“Hakan romantik edebiyata klişe önyargılarla yaklaşmış. Onun gibi açık fikirli bir yazara yakıştıramadım. Tabii ki aşkı konu eden her roman pembe dizi değildir. Bir aşk romanı da pekâlâ edebi ve derinlikli olabilir. Kürk Mantolu Madonna ya da Günlerin Köpüğü gibi… Hem zaten şu hayatta aşktan daha fazla yazmaya değen bir konu mu var?”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu