Medya

Turgay Güler CHP’li milletvekiline tazminat ödeyecek

Ülke TV’de “En Sıradışı” isimli programı sunan Turgay Güler’in 25 Ekim 2018 tarihli yayında CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’la ilgili sözlerinden dolayı tazminata mahkum edildiği haber veriliyor.

5 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASINI TANAL KAZANDI

2015 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde düzenlediği basın toplantısı sırasında ensesine isabet eden kurşunla hayatını kaybeden eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesiyle ilgili konuşurken “Bu Mahmut Tanal arkadaşın PKK cenazesinde ne işi var” sözleriyle eleştiren gazeteci Turgay Güler, mahkeme tarafından 5 bin lira tazminata mahkum edildi.

CHP’li Tanal, bu ifadelerinden dolayı “Hukuka aykırı söylemlerle kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” iddiasıyla Turgay Güler hakkında tazminat davası açmıştı. Tanal’ın talebini değerlendiren Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ülke TV programcısı Turgay Güler’i 5 bin lira manevi tazminata mahkum etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu