Spor

Turgay Kıran: Dursun Özbek’i yöneten İnan Kıraçtır!

Galatasaray camiasının önemli isimlerinden Turgay Kıran, Galatasaray yönetimini adeta topa tuttu.  Galatasaray yönetiminin hatalar yaptığını söyleyen Kıran, Bşkan Dursun Özbek’in başarısız olduğunu ifade etti. Kıran, Özbek’in istifa etmesi gerektiğini ileri sürdü. Turgay Kıran, Güneş gazetesinden Selahattin Ekrekli’ye önemli açıklamalarda bulundu.

“DURSUN ÖZBEK BAŞARISIZ İSTİFA ETMELİ”

Başkan’ın 1.5 senede hiçbir başarısının olmadığını ifade eden Turgay Kıran, “Vaat ettiği hiçbir şeyi yerine getirmedi. Neden göreve geldiğini gerçekten bilmiyorum. Başarılı olamadığını ve istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ABİLERİ İZİN VERMİYOR!

GALATASARAY eski yöneticisi Turgay Kıran, Dursun Özbek’e zehir zemberek sözler söyledi. GÜNEŞ’e konuşan Kıran, Başkan’ın vaat ettiği hiçbir şeyi yerine getirmediğinin altını çizerek, “Neden göreve geldiğini gerçekten bilmiyorum. Başından beri başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini söylüyorum. Neden bunu yapmıyor? Çünkü abileri izin vermiyor. Ben de liseliyim ancak bu kültürü yıkmamız lazım. Yanlışların karşısında durmalıyız” dedi.

BAKKAL GİBİ YÖNETİLİYOR

DURSUN Özbek’in kulübün mali durumunu düzeltemediğini belirten Kıran, “Geldiğinden beri aldığı önlemleri ben biliyorum. Çaycıları gönderip tasarruf yapmaya çalıştı. Böyle bir şey olabilir mi? Mali yapıyı düzeltecek olan biri bu kadar zor durumdayken Serdar Aziz’e 4.5 milyon euro artı 3 oyuncu verir mi? Bu mu tasarruf? Gerçekten Galatasaray’ı bakkal gibi yönetiyorlar. En çok da buna üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

BİZDEN NEYİ SAKLIYORLAR?

RİVA’da bulunan arazi ve Florya’daki kulüp taşınmazlarının satılmasına yönelik 22 Ekim’deki olağanüstü genel kurulda yapılacak oylamaya da değinen Kıran, “Neden 2 oylama yapıyoruz? Önce Riva’nın ne olacağını konuşmamız lazım. Florya’yı daha sonra tartışırız. Şeffaf olsunlar. Bizden neyi saklıyorlar? Ne olduğunu bilmediğimiz bir anlaşmanın içine sürükleniyoruz. Ben yetki vermeyeceğim ama büyük bir kısmı onay verir. Çünkü Kulüpte biat kültürü var” dedi.

Cezanın sebebi Özbek’tir!

UEFA’NIN verdiği Avrupa’dan 1 yıllık men cezasını eleştiren Kıran, bunun sorumlusunun Özbek olduğunu belirterek, “Bunun olacağını zaten biliyordu. Neden engel olamadı? Şimdi 1 yıl daha ceza almaktan kurtulduk diyerek seviniyor. Ama daha geçen gün Adnan Öztürk 1 sene daha ceza gelebileceğini söyledi. Ne yaptı da Galatasaray’ı kurtardı? Göster desek gösteremez çünkü elinde bir şey yok” dedi.

Tutturmuş otel diye!

MECİDİYEKÖY’DE inşaat halinde olan otel hakkında da görüş bildiren Turgay Kıran, konuyla ilgili şu yorumda bulundu: “Tutturmuş otel diye. G.Saray, Mecidiyeköy’de neden otel yapar? Ona ve çocuklarına otelciliği öğreten benim. 200 odalı bir otelin 150-200 milyon dolar edeceğine kimse inanmaz. Koskoca Galatasaray’ın merkezi yok. Oraya bir iş hanı yapaydın da kullansaydın. Bu bir prestijdir.”

Ada’yı bilerek geri almıyorlar

GALATASARAY’DA inanılması güç bir dönem yaşadıklarını belirten Kıran, “Ada meselesi de çok komik. Birine kiralamışsınız ve onu oradan çıkarıp geri alamıyorsunuz. O kadar ekonomistiniz, hukukçunuz var ama bunu başaramıyorsunuz. Aslında adayı bilerek geri almıyorlar. Çünkü bunu yapınca yüzlerine gözlerine bulaştıracaklar. Galatasaray’ın basiretsizce yönetildiği buradan belli” diye konuştu.

Kafana göre karar veremezsin

“DURSUN Bey, ‘Riva’yı sattıktan sonra borçlarımızı kapatacağız. Bundan sonra gelen başkanlar bu zarara ortak olacak’ diyor. Pardon da 1.5 sene önce bunu neden kabul etmedin o zaman? Sen farklı mısın ki? Ayrıca sen Galatasaray’ı hiç tanımıyorsun. Kendi kafana göre karar veremezsin. Kulübü daha büyük sıkıntıya düşürecek bir yapılanma içerisindeler şu anda.”
İnan Kıraç başkan olsun

BAŞKAN’IN kararları kendi başına almadığını belirten Kıran, “DURSUN Özbek’i yöneten İnan Kıraç’tır. Neden kendisi başkan olmuyor? Beni sevmediği için ben soramıyorum başkası sorsun. Madem Özbek’i yönlendiriyor gelsin kendisi aday olsun. Hiç olmazsa kalitesiyle, eğitimiyle, kültürüyle bir başkan görelim ve Galatasaray’da her şey değişsin.

Komik şeyler yaptı!

DURSUN Özbek’in gülünç işlere imza attığını belirten Kıran, “Ben, Galatasaray’ı çok iyi inceleyen biriyim. Başkan’ın enteresan hareketleri var. Mesela şampiyonluktan sonra formadaki 4. yıldızı alta koydular. Bu duruma şaşırdık. Sonra bir baktık yıldızlar aynı hizaya gelmiş. Bunlar komik olaylar” dedi.

Taraftar ona güvenmiyor

“BAŞKAN diğer insanlara pek saygı duymuyor. Dolayısıyla kardeşi Mehmet Özbek’i saymazsak hep yalnız kalıyor. Kulübü birkaç kişiyle idare etmeye çalışıyor ama yürümüyor. Hakikaten bu duruma üzülüyorum. Genel Kurul üyeleri çok keyifsiz. Taraftar pek güven duymuyor.”

Riekerink G.Saray’ın hocası değil

JAN Olde Riekerink’i değerlendiren Turgay Kıran, Hollandalı çalıştırıcıyla ilgili, “Riekerink tamamen tesadüfen gelmiş bir adam. Çaresizlikten dolayı onu takımın başına getirdiler. Sonra baktılar ki bir şeyler yapıyor, onunla devam ettiler. Buna saygı duyuyorum ama bence Riekerink Galatasaray Teknik Direktörü olabilecek seviyede değil. Bugüne kadar buraya dünya çapında hocalar geldi. Aynı seviyede teknik adamlarla çalışılması lazım” dedi.

BAŞARISI ÖZBEK’E YARAR

KIRAN, Hollandalı hocayla ilgili sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şu ana kadar fena gitmiyor. Bekleyelim görelim. Riekerink, Galatasaray sayesinde seviye atlayabilir. Adı sanı bilinmeyen bir teknik direktör. Son derece iyi bir insan olduğunu söylüyorlar. Oyuncularla iletişimi çok iyiymiş. Galatasaray tarihinde ilk kez bir hoca yetiştireceğiz. Eğer başarısı olursa bu da Dursun Özbek’e yarayacak. Biz de buna saygı duyarız çünkü G.Saray’ın başarısı her şeyden önce gelir.”

Mustafa Denizli bir hataydı

“Mustafa Denizli’nin gelmesi bir hataydı. Getirip neden 3 ay sonra gönderiyorsunuz? Ne umdunuz, ne beklediniz? Ama Mustafa Denizli, Dursun Özbek’in çocukluk hayaliymiş. Ancak burası Galatasaray. Başkan’ın düş, hayal kurduğu dünya değil.”

Terim yanlış yapıyor

FATİH Terim’in Arda Turan’ı ve diğer yıldızları kadroya almamasını değerlendiren Kıran, “Fatih Hoca değer verdiğim bir insan. Ancak Arda konusunda hata yapıyor. Çocuk Barcelona’da oynuyor. Bazı şımarıklıkları olabilir ama sen onun ağabeyisin, bir babasın. Arda’nın yanağını sıksan gelip oynar. Umarım yakın zamanda bu durum düzelir” sözlerini sarf etti.t

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu