Yerli Dizi

Türk Tabipler Birliği Zalim İstanbul dizisini RTÜK’e şikayet etti

Türk Tabipleri Birliği'nin Kanal D'de yayımlanan Zalim İstanbul dizisi hakkında Radyo Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)'e şikâyette bulundu.

Türk Tabipleri Birliği’nin Kanal D’de yayımlanan Zalim İstanbul dizisi hakkında Radyo Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)’e şikâyette bulunduğu ortaya çıktı. Türk Tabipler Birliği tarafından hazırlanan şikâyette dizinin sağlık çalışanlarına yönelen hakaret, aşağılama, tehdit ve şiddet içeren sahneleri içermesinden dolayı hakkında idari yaptırım verilmesi istendi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDET SAHNELERİ ŞİKAYET EDİLDİ

Türk Tabipler Birliği, Zalim İstanbul dizisine yönelik RTÜK’e yaptığı şikâyette dizinin yayıncılık ilkelerine aykırı olduğunu belirtti. Dizinin 1 Nisan’da yayımlanan bölümünden bazı sahnelerin sağlık çalışanlarına yönelen hakaret, aşağılama, tehdit ve şiddet içeren sahneleri içerdiğine dikkat çekildi.

TTB’den RTÜK’e gönderilen yazıda, dizideki sahnelerin aynı zamanda hekimlerin onur ve saygınlıklarını zedeleyici, toplumun hekimlere duyduğu güveni sarsıcı ögeler de barındırdığına dikkat çekildi. Yazıda, söz konusu içeriğin 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un 8/1 maddesinin “şiddeti özendirici veya kanıksatıcı yayın yapılamaz” şeklindeki (ş) bendine aykırı olduğu vurgulandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu