GündemManşet

Türk Telekom “FETÖ’cü çalışan” haberi için yazılı açıklama yaptı

Türk Telekom, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonları kapsamında medyada yer alan bir haber dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. Medyada yer alan haberde “örgütün finansman kaynağı olarak bilinen Bank Asya’ya örgüt liderinin talimatıyla yüklü miktarlarda para yatırdığı tespit edilen Türk Telekom firmasında çalışmış ve halen çalışmakta olan İstanbul’daki 19 kişinin yakalanması için eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği” bilgisine yer veriliyordu.

TÜRK TELEKOM’DAN FETÖCÜ ÇALIŞAN AÇIKLAMASI

Türk Telekom’dan medyada çıkan haberle ilgili yazılı açıklama şöyle:


25 Mayıs 2017 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirilen FETÖ operasyonu kapsamında, “İstanbul’da terör operasyonu” başlığıyla basın yayın organlarında yer alan haberde; kurumumuzu konu eden bazı hususların açıklığa kavuşması için aşağıdaki açıklamayı dikkatinize sunarız.

Öncelikle önemle belirtmek isteriz ki, söz konusu “FETÖ” operasyonu kapsamında şu ana kadar Türk Telekom’da çalışmakta olan hiç kimse gözaltına alınmamıştır.

Ayrıca yine altını çizerek ifade etmek isteriz ki Türk Telekom Genel Müdürlüğü ya da herhangi bir ofisinde bir gözaltı işlemi ya da operasyon gerçekleştirilmemiştir.

Türk Telekom, Türkiye Cumhuriyeti hukuk kuralları çerçevesinde terör örgütlerine karşı bugüne kadar gerekli mücadeleyi göstermiş bundan sonra da aynı mücadeleyi kararlılıkla göstermeye devam edecektir.

Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan ve ülkemizin göz bebeği niteliğindeki şirketimiz hakkında oluşabilecek yanlış bir algının önüne geçmek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına saygıyla bildiririz.

Türk Telekomünikasyon A.Ş

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu